Świętujemy Ogólnopolski Dzień Samorządu Terytorialnego!

27 maja przypada w całym kraju Dzień Samorządu terytorialnego, który upamiętnia pierwsze po II Wojnie Światowej, w pełni demokratyczne, wolne wybory samorządowe, przeprowadzone w Polsce 27 maja 1990 roku. Święto jest obchodzone od 2000 roku na mocy uchwały Sejmu RP.

Dzień Samorządu terytorialnego przypomina nam o roli wspólnoty, potrzebie troski o zachowanie wartości obywatelskich, a także wskazuje na konieczność wspólnego działania całego społeczeństwa na rzecz demokracji lokalnej.

Z okazji dzisiejszego święta dziękujemy wszystkim samorządowcom, szczególnie tym działającym w strukturach Powiatu Limanowskiego, za ich pracę i dążenie do jak najlepszego rozwoju społeczności lokalnej i jej mieszkańców. Podziękowania kierujemy również dla tych wszystkich, którzy aktywnie włączają się w działania na rzecz naszego powiatu, na różne sposoby uczestniczą w życiu społecznym wzbogacając je i przyczyniają się do tego, że nasze „Małe Ojczyzny” coraz bardziej rozkwitają.

Wszystkim, którym leży na sercu dobro naszego regionu, życzymy udanego świętowania Dnia Samorządu Terytorialnego oraz wielu osiągnięć, jakie są owocem współpracy i szacunku dla demokracji.

 

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content