Szkolenie z musztry

Ćwiczenia z musztry Strzelców z klas mundurowych   policyjnych tymbarskiego Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej

Funkcjonariusze Wydziału Odwodowego / Reprezentacyjnego / Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu rozpoczęli w Tymbarku szkolenie z zakresu musztry, Strzelców z klas mundurowych  / policyjnych / tymbarskiego Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej. Przypomnijmy, że musztra to ćwiczenia wojskowe, które uczą, jak przyjmować postawę zasadniczą i swobodną, oddawać honory, poruszać się z bronią i bez broni, formować szyki oraz zachowywać się w szyku i poza nim. Rozróżnia się musztrę indywidualną i zespołową pieszą oraz z pojazdami / wozami bojowymi /. Musztra indywidualna przygotowuje żołnierza do wystąpień służbowych oraz do działania w zespole natomiast musztra zespołowa przygotowuje pododdziały i oddziały do wystąpień służbowych oraz działania w szyku pieszym i z pojazdami.

Realizacja szkolenia w jednostce tymbarskiego Strzelca jest możliwa dzięki pomocy Komendanta KaOSG płk. SG Stanisława Laciugi i naczelnika Wydziału Odwodowego / Reprezentacyjnego / KaOSG ppłk. SG Krzysztofa Janusa, którym dyrekcja Zespołu Szkół w Tymbarku i młodzież Strzelecka, składa serdeczne podziękowania.

 

źr.: Robert Nowak

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content