Szpital Powiatowy w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego został wyznaczony jako „szpital węzłowy”.

Szpital Powiatowy w Limanowej widok z lotu ptaka

W tzw. szpitalach węzłowych, których jest w Polsce 509, będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek – limanowski szpital został jednym z nich. Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków, zaszczepieni zostaną pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Placówki zaszczepią swój personel oraz innych jednostek sektora ochrony zdrowia m.in. szpitali, przychodni, aptek i pracowników administracyjno-technicznych. Do 20 grudnia szpitale węzłowe będą zbierać zgłoszenia personelu medycznego i niemedycznego (do 18 grudnia w zakresie własnych pracowników).

Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego.

Szczepienia dla personelu medycznego i niemedycznego (w tzw. okresie „0”), zorganizują i przeprowadzą szpitale węzłowe (w każdym województwie), należące m.in. do sieci szpitali PSZ.

Zainteresowane podmioty lecznicze oraz apteki, których pracownicy deklarują gotowość do zaszczepienia się przeciwko COVID-19, proszone są o złożenie na e-mail: epidemiologia@szpitallimanowa.pl do dnia 18 grudnia br. do godz. 9.00:

  1. Oświadczeń o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
  2. Wykazu osób deklarujących gotowość do zaszczepienia się personelu Państwa Podmiotu

Telefon do kontaktu: 18 33 01 787

Dokumenty do pobrania:

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych:

Zgoda_na_przetwarzanie_danych

Tabela – wykaz osób deklarujących gotowość do zaszczepienia się

Wzór _ tabela _ wykaz osób

Link do komunikatu Centrali NFZ

 

Źródło:szpitallimanowa,gov.pl

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content