Szpital Powiatowy w Limanowej zaprasza na wykład dotyczący profilaktyki nowotworu jelita grubego

Szpital Powiatowy

Szpital Powiatowy w Limanowej zaprasza lekarzy placówek podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarzy medycyny pracy na wykład dotyczący profilaktyki raka jelita grubego. Wykład odbędzie się 17 listopada br. o godz. 16:00 w sali narad Szpitala Powiatowego w Limanowej (ul. Piłsudskiego 61 – przewiązka).

Wykład zorganizowano  w ramach projektu pn. „Promowanie profilaktyki raka jelita grubego wśród osób w wieku aktywności zawodowej na terenie powiatów: dąbrowskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, oświęcimskiego, suskiego, tatrzańskiego i wadowickiego” i kierowany jest do lekarzy z powiatów objętych projektem.

Program spotkania obejmuje następujące zagadnienia:

• czynniki ryzyka wystąpienia raka jelita grubego
  • działania profilaktyczne, mające na celu minimalizację wystąpienia raka
  • objawy
  • badanie kolonoskopowe – przebieg, korzyści dla Pacjenta
  • pytania i dyskusja

Wykład poprowadzi lek. Krzysztof Figuła – specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz onkologicznej, posiadający certyfikat Zarządu Sekcji Chirurgii Endoskopowej Towarzystwa Chirurgów Polskich uprawniający do samodzielnego wykonywania procedur endoskopowych w zakresie endoskopii diagnostycznej i zabiegowej górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Chęć uczestnictwa w wykładzie można zgłosić pod numerem telefonu: 18/ 33-01-780.

źr. : szpital Limanowa