Teatr Itan zawita do Szczyrzyca

Kot w Butach

Już dziś zarezerwuj swój weekend i odwiedź Szczyrzyc w dniach 28- 29 lipca, gdzie będą na Ciebie czekać występy teatralne w wykonaniu aktorów słabo- i niewidzących Teatru Itan z Krakowa, a także możliwość spotkania interesujących ludzi. Na spotkania zapraszają Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Szczyrzyckiej, Doliny Stradomki i Grodziska oraz Zakon Maltański Polska. Wstęp za darmo!

W sobotę 28 lipca o godz. 18.00 na terenie Wilii Sewer w Szczyrzycu planowane jest spotkanie autorskie z Witoldem Gadowskim – dziennikarzem śledczym, publicystą, pisarzem i poetą, a po nim o godz. 21.00 odbędzie się spektakl plenerowy „światło i dźwięk” pn.:  „Czarna Dama” reż. Artura Diurmana w wykonaniu uczestników Teatru Itan z Krakowa.

Natomiast w niedzielę 29 lipca o godzinie 20:30 na Placu św. Stanisława w Opactwie Ojców Cystersów w Szczyrzycu aktorzy Teatru Itan z Krakowa zaprezentują spektakl plenerowy „Kot w Butach”  (Wieczorna godzina spektaklu uwarunkowana jest inscenizacją).

Przedstawienie dedykowane jest przede wszystkim dzieciom, ale  mile widziana  widownia od lat kilku do stu! – zachęcają organizatorzy.

Teatr ITAN działający przy fundacji o tej samej nazwie kontynuuje dorobek Stowarzyszenia Scena Moliere w Krakowie. W każdym ze swoich spektakli konsekwentnie przełamując granice twórczości amatorskiej i możliwości osób niepełnosprawnych wzrokowo. Doprowadzając do integracji profesjonalistów, amatorów, seniorów i młodzież w niezwykłym miejscu spotkania jakim jest teatr. Sama idea integracji zachęca zaś każdego, kto zechce spotkać się z kimś zupełnie różnym od niego. Nie zawsze to spotkanie będzie proste, łatwe i przyjemne(jak z „Czarną Damą”), czasem trudne i refleksyjne(jak w „Promieniowaniu ojcostwa”) jednak zawsze nagradzające widzów otwartych i gotowych na ciekawe przeżycia.

 

fot.: Teatr ITAN Kraków

image_pdfimage_print

Udostępnij