To już XX Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny w Dobrej

Laureaci i organizatorzy XX Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego w Dobrej

8 kwietnia 2025 r.

Dzień Ziemi ma za zadanie podnieść świadomość społeczną na temat wpływu działań człowieka na planetę. W tym roku świętujemy 55 rocznicę tego wyjątkowego dnia. W związku z powyższym w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Dobrej odbył się XX Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Nasza Siła, Nasza Planeta”. Konkurs przede wszystkim promował ideę zrównoważonego rozwoju oraz skupiał się na wspieraniu lokalnych społeczności w działaniach proekologicznych. Celem konkursu było propagowanie postaw ekologicznych, rozwijanie wyobraźni, motywowanie do działań na rzecz ochrony środowiska.Do rywalizacji przystąpiło siedem Szkół Podstawowych z Gminy Dobra.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali różnorodne zadania dotyczące wiedzy ekologicznej, wykorzystując przy tym urządzenia multimedialne, oraz prezentowali plakaty zgodne z obowiązującym hasłem tegorocznego Dnia Ziemi. Wśród uczestników konkursu panowała przyjazna atmosfera i zdrowa rywalizacja.

Oto wyniki konkursu:
I miejsce: Szkoła Podstawowa w Dobrej
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Chyszówkach
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Skrzydlnej

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i wysiłek w propagowaniu postaw proekologicznych. Wydarzenie było również doskonałą okazją do wsparcia działań na rzecz ochrony środowiska, co jest również priorytetem dla Powiatu Limanowskiego!

image_pdfimage_print

Udostępnij

Przejdź do treści