Trasy biegowe Mogielica. Sezon wiosenno- letni rozpoczęty!

trasy biegowe mogielica

Sezon zimowy 2017/2018 na trasach biegowych zakończony. Z początkiem wiosny rozpoczęliśmy kolejny wiosenno- letni okres aktywności turystycznych wokół góry Mogielicy, na który  serdecznie wszystkich zapraszamy!

Sezon dla amatorów zimowego szaleństwa został zakończony. Trasy narciarstwa biegowego w rejonie Góry Mogielica odwiedziły rzesze turystów nie tylko z terenu powiatu limanowskiego, województwa małopolskiego ale również z całej Polski. Wielu spośród turystów po raz pierwszy spróbowało swoich sił w narciarstwie biegowym. Niektórzy odnaleźli nową pasję, którą z pewnością będą rozwijać w kolejnych sezonach.

Do sezonu wiosenno-letniego został już przygotowany sprzęt, który można bezpłatnie wypożyczyć codziennie w godzinach 9.00- 17.00 w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka”. Na turystów czekają rowery górskie, kijki do nordic walking, również dla osób niepełnosprawnych przygotowano specjalny sprzęt sportowy. Dodatkowo każdy zainteresowany może na bieżąco śledzić pogodę i aktualne warunki na trasach rejestrowane przez zamontowaną na budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka” w Zalesiu kamerę live.

Warto wspomnieć, że Mogielica to masyw górski położony na splocie trzech gmin Kamienica, Słopnice oraz Dobra. Jest najwyższym szczytem Beskidu Wyspowego (1170 m. n.p.m.).Wiosną również zachwycają tu wędrowców niepowtarzalne widoki panoramiczne  na góry Beskidu Wyspowego: Łopień, Ćwilin, Jasień, Beskid Sądecki, Gorce, Pieniny oraz Tatry.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content