Trwa nabór wniosków do programu „Aktywny samorząd” Moduł I

Aktywny Samorząd - Moduł I - likwidacja barier utrudniajacych aktywizację społeczną i zawodową plakat

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej informuje, że trwa nabór wniosków do programu „Aktywny samorząd” Moduł I.

Termin składania wniosków:
Wnioski można składać do 31 sierpnia 2023 r.

Kto może ubiegać się o pomoc?
Adresatami programu są osoby ze stopniem niepełnosprawności (wymagany stopień i dysfunkcja zależne od obszaru programu)

Obszary i zadania programu, które realizowane są w 2023 roku:
Moduł I Programu „Aktywny samorząd” umożliwia osobom z niepełnosprawnością likwidację barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową.
Osoba niepełnosprawna w ramach Modułu I może starać się o dofinansowanie do:
• oprzyrządowania do samochodu (obszar A),
• prawa jazdy (obszar A),
• sprzętu elektronicznego wraz z oprogramowaniem (obszar B),
• szkolenia komputerowego (obszar B),
• wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym (obszar C),
• skutera inwalidzkiego (obszar C),
• oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego (obszar C),
• utrzymanie sprawności technicznej posiadanego sprzętu elektronicznego (obszar C),
• utrzymanie sprawności technicznej posiadanego wózka elektrycznego lub skutera inwalidzkiego (obszar C),
• protezy (co najmniej na III poziomie jakości), (obszar C),
• utrzymanie sprawności technicznej protezy (co najmniej na III poziomie jakości), (obszar C),
• kosztów opieki nad osobą zależną (obszar D).

Składanie wniosku:
• przez Internet w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) STRONA LOGOWANIA SOW. Wykorzystując darmowy System SOW (sow.pfron.org.pl) można złożyć elektroniczny wniosek również w dzień wolny od pracy, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.
• w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, ul. Józefa Marka 9, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15-15:15.

Kontakt:
Szczegółowe informacje o programie i realizowanych formach wsparcia finansowego można uzyskać telefonicznie dzwoniąc pod numer telefonu: (18) 33-37-825. Informacji udziela Joanna Kordeczka.

Link do strony TUTAJ