Trwają zapisy drużyn na VII Ogólnopolską Olimpiadę Sportowo – Pożarniczą Strażaków OSP

Olimpiada Sportowo - Pożarnicza Strażaków OSP

Do 12 września drużyny OSP mogą zapisywać się do udziału w VII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP, która odbędzie się w dniach 14 i 15 września 2019 roku na terenie Ośrodka Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach gmina Czorsztyn, woj. małopolskie.

Wpisana już na stałe w kalendarz zawodów strażackich Olimpiada jest jedną z największych imprez sportowych OSP w kraju, ponieważ co roku bierze w niej udział kilkadziesiąt jednostek reprezentujących prawie wszystkie województwa. Na atrakcyjność zawodów wpływa niespotykany nigdzie w kraju przebieg konkurencji i formuła zawodów rozgrywanych na nietypowej jak na zawody strażackie arenie sportowej umiejscowionej w górach i otaczającej ją przepięknej scenerii.

Na wyznaczonej w górskim terenie trasie od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny mają w jak najkrótszym czasie do zaliczenia (każdego dnia inne) kolejno następujące po sobie przeszkody i zadania. Tradycją i ciekawostką naszych 2-dniowych zawodów jest to, że o zadaniach i ich kolejności zawodnicy dowiadują się dopiero w dniu startu.

Podczas sportowych zmagań strażakom i kibicom jak zawsze będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje:  występy, konkursy, prezentacje oraz miasteczko ze stoiskami znanych w kraju producentów i dystrybutorów sprzętu strażackiego.

Organizatorami Zawodów są druhowie Dariusz i Zbigniew Tokarscy, a współorganizatorem – Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie.

Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 12.09.2019 godz.12.00.

Kontakt w sprawie zawodów można uzyskać pod numerem telefonu: 731 880 083 , e-mail: tokbike1@op.pl

Olimpiada Sportowo - Pożarnicza Strażaków OSP

 

źródło: UG Dobra

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content