Trwają zgłoszenia w X Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Gore gwiazda Jezuskowi w Przedszkolach Dziś” oraz w II Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Gore Gwiazda Jezusowi”

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia przedszkole integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” w Mordarce organizuje X Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „Gore Gwiazda Jezuskowi w Przedszkolach Dziś”. Uczniowie szkół podstawowych i średnich z Powiatu Limanowskiego będą mogli natomiast wziąć udział w II Międzyszkolnym konkursie Kolęd i Pastorałek pn. „Gore Gwiazda Jezusowi” organizowanym przez Niepubliczną  Szkołę Podstawowa  Specjalną „Zielony Zakątek”. Honorowy patronat nad wydarzeniami sprawują:  Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda oraz Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut.

X Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „Gore Gwiazda Jezuskowi w Przedszkolach Dziś” odbędzie się 15 grudnia 2022 r. w godzinach od 8.30 – 17.30 w sali Widowiskowej limanowskiego Domu Kultury. Do udziału organizatorzy serdecznie zapraszamy solistów, jak również zespoły dziecięce.

Konkurs organizowany od 2013 roku cieszy się wielkim zainteresowaniem w środowisku przedszkolnym, a także rosnącą z roku na rok liczbą jego uczestników i  przedszkoli, które kolejno włączają się do wspólnego kolędowania. Celem inicjatywy jest podtrzymanie wśród najmłodszych tradycji śpiewu kolęd, integracja i współpraca przedszkoli w bliższym i dalszym środowisku, promowanie młodych talentów i kreatywności artystycznej dzieci, ale przede wszystkim wytworzenie świątecznej atmosfery. Organizatorzy podkreślają również, że ideą konkursu jest, aby w tym dniu wszystkie dzieci nie tylko współzawodniczyły między sobą, ale przede wszystkim poczuły magię tradycji świąt Bożego Narodzenia.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursy, regulamin oraz karty zgłoszenia są dostępne do pobrania poniżej:

Regulamin X konkursu „Gore Gwiazdka Jezuskowi w Przedszkolach Dziś”

Karta zgłoszenia solisty

Karta zgłoszenia zespołu

Zapraszamy również młodzież szkół podstawowych i średnich do udziału w II Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „Gore Gwiazda Jezusowi”.

Wydarzenie odbędzie się 16 grudnia 2022 r. w godzinach od 8.30 – 17.30 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury

Do udziału w Konkursie organizatorzy zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich.

Tak jak w przypadku konkursu dla przedszkoli, zamierzeniem organizatorów Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Gore Gwiazda Jezusowi” jest nie tylko współzawodnictwo, ale przede wszystkim wprowadzenie wśród uczestników świątecznej atmosfery, umożliwienie  kontaktu z kulturą regionalną, folklorem, wprowadzenie w świat obrzędów regionalnych, radość z  sukcesów i wspólnie spędzonego czasu. Konkurs ma na celu  podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd i pastorałek, integrację i współpracę szkół w bliższym i dalszym środowisku, promowanie młodych talentów, ukazanie kreatywności artystycznej dzieci i młodzieży.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu wraz z regulaminem i kartami zgłoszenia dostępne są poniżej:

Regulamin II Międzyszkolnego Konkurs Kolęd i Pastorałek
Karta zgłoszenia Soliści (szkoły podstawowe i średnie)

Karta zgłoszenia zespoły (szkoły podstawowe i średnie)

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursach, podziwiania występów na widowni oraz do wspólnego kolędowania.

Mamy nadzieję, że spędzenie tego wyjątkowego czasu we wspólnym gronie przyniesie  radość, wiele uśmiechu oraz przyjemnych i niezapomnianych emocji.

Patronami medialnymi konkursów : TV28, radio RMF Max, Radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska oraz portal limanowa.in.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content