Turniej Charytatywny dla Marlenki – zebrano 30 tys. zł!!!

na zdjęciu marlenka sroka z rodzicami i bracieszkiem

W weekend 12 -13 stycznia na hali sportowej SP nr 3 w Limanowej odbył się XII Turniej Charytatywny „Zagraj z nami dla Marlenki”, podczas którego organizatorzy zebrali ponad 30 tys. zł. Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Limanowski Mieczysław Uryga i Burmistrz Miasta Władysław Bieda.

W trakcie Turnieju odbywały się rozgrywki sportowe w piłce nożnej. Dodatkowo podczas sześciu rozegranych turniejów trwały licytacje koszulek sportowych i sprzętu sportowego, a także sprzedaż ciast. Dzięki zaangażowaniu uczestników dla chorej Marlenki z Limanowej udało się zebrać łącznie 30 tys. 106 zł 82 grosze!!!

Marlenka urodziła się z chorym serduszkiem i wadą genetyczną, która opóźniła jej rozwój psychoruchowy. W wieku 6 lat osiągnęła poziom rozwoju dwuletniego dziecka. Trudności zdrowotne nie są przeszkodą dla roześmianej Marlenki, która dzielnie stara się nadrobić wszystkie zaległości.

Mimo wytrwałej pracy dziewczynki potrzebne są regularne zajęcia fizjoterapeutyczne do czasu wyrównania deficytów i opóźnień. Konieczna jest bardzo intensywna terapia logopedyczna, pedagogiczna, psychologiczna oraz codzienne zabiegi i masaże.

Leczenie jest jednak bardzo kosztowne, dlatego rodzice Marlenki wraz  Limanowską Ligą Futsalu zorganizowali Turniej Charytatywny. Futsalowe turnieje charytatywne to już coroczna tradycja w limanowskim środowisku sportowym. Podczas rywalizacji sportowej zbierane są pieniądze na rzecz leczenia chorych dzieci.

image_pdfimage_print

Udostępnij