Turystyczna Perła Powiatu Limanowskiego 2022 wybrana!

Widok na Bazę Szkoleniowo-Wypoczynkowa Lubogoszcz

Zakończył się drugi etap internetowego plebiscytu pn. „Turystyczna Perła Powiatu Limanowskiego” edycja 2022. Internauci spośród piętnastu zgłoszonych propozycji mogli wskazać swoją perłę. W Światowym Dniu Turystyki ogłaszamy zwycięzcę – Bazę Szkoleniowo-Wypoczynkową Lubogoszcz w Kasince Małej w Gminie Mszana Dolna, która zdobyła największą liczbę głosów (333)! Na drugim miejscu uplasowało się „Lipowe Wzórze” 242 głosów a trzecie miejsce „Szczawa kraina wód mineralnych otoczona górami Beskidu Wyspowego i Gorców” 176 głosów.

Wybór dla biorących udział w plebiscycie nie był łatwy. Przypomnijmy, że oprócz Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej Lubogoszcz, zgłoszono wiele niezwykle atrakcyjnych i unikatowych w skali kraju obiektów/miejsc, stanowiących prawdziwe wizytówki Powiatu Limanowskiego:

–Wystawa Przyrodnicza Gorczańskiego Parku Narodowego w Porębie Wielkiej
–  Polana widokowa Pustka w Koninkach
– Góra Mogielica i Polana Stumorgowa
– Park Podworski w Łukowicy z tężnią solankową
– Szczawa kraina wód mineralnych otoczona górami Beskidu Wyspowego i Gorców
– Pijalnia Wód Mineralnych w Szczawie
– Budynek Starostwa Powiatowego w Limanowej
– Skansen na Jędrzejkówce w Laskowej
– Chata „na Końcu” Świata w Słopnicach
– Muzeum Biograficzne Władysława Orkana w Porębie Wielkiej
– Krzyż na Dziale Wilkowisko
– „Lipowe Wzgórze” – ośrodek turystyczny w Mordarce
– Kapliczka – Modlitwa Chrystusa w Ogrojcu Tymbark osiedle Kuligówka
– Muzeum „U Zenka” w miejscowości Piekiełko

Dziękujemy za oddane głosy. Zachęcamy również do odwiedzenia Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej Lubogoszcz w Kasince Małej oraz wszystkich pozostałych obiektów/miejsc, które wzięły udział w plebiscycie. Warto je poznać i przekonać się, ile atrakcji każdego dnia i o każdej porze roku czeka na odkrycie w Powiecie Limanowskim!

Baza Szkoleniowo – Wypoczynkowa „Lubogoszcz” w Kasince Małej

Baza Szkoleniowo – Wypoczynkowa „Lubogoszcz” w Kasince Małej podlega pod Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy im. „Szarych Szeregów” w Krakowie, który jest placówką oświatowo-wychowawczą, należącą do grupy placówek wychowania pozaszkolnego. Zlokalizowana jest w Beskidzie Wyspowym na zboczu góry Lubogoszcz. Usytuowana w atrakcyjnym otoczeniu leśnym, klimacie korzystnym dla zdrowia i hartowania organizmu, zbliżonym do mikroklimatu rabczańskiego, przyjaznego szczególnie dzieciom.

Baza „Lubogoszcz” w Kasince Małej położona jest z dala od hałaśliwych ulic, pośród lasu, w sercu Beskidu Wyspowego. Oferuje: 3 budynki całoroczne z pełnym węzłem sanitarnym, 15 domków kempingowych z sanitariatami w budynkach głównych, stołówkę (możliwość degustacji tradycyjnych potraw zagórzańskich). Dla gości dostępna jest doskonała infrastruktura do zajęć fizycznych – zarówno w plenerze (boiska sportowe do badmintona, siatkówki, koszykówki i piłki nożnej) jak i w budynku, w którym mieszczą się sala dydaktyczna i mini sala gimnastyczna. W Bazie przygotowane jest specjalne miejsce do rozpalania ogniska. Ponadto można tutaj skorzystać z: oferty Zagórzańskich Dziedzin (warsztaty, questy), lekcji edukacyjnych, wycieczek fakultatywnych, Leśnej Ścieżki Edukacyjnej Lubogoszcz, górskiej ścieżki rowerowej. W Bazie organizowane są m. in. półkolonie, kolonie zimowe i letnie oraz imprezy sportowo – rekreacyjne. Oferta turystyczno – rekreacyjna w Bazie Szkoleniowo – Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej posiada znak jakości ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

Widok na Bazę Szkoleniowo-Wypoczynkową Lubokoszcz

 

Źródło fot. www.lubogoszcz.pl

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content