Uczennice z ZS nr 1 w Limanowej z indeksami UJ

uczennice z ZS nr 1 z indeksami UJ

W marcu i kwietniu  odbyła się XXII edycja  Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Gala rozdania indeksów miała miejsca 11 kwietnia 2018 r w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, wzięło w niej udział siedem uczennic z ZS nr 1 w Limanowej.

Poprzednie edycje konkursu odbywały się nie tylko w Krakowie, lecz również w Gdańsku, Warszawie a nawet w Londynie. Pokazuje to jak daleki zasięg zainteresowania ma najstarsza wyższa uczenia w Polsce. Nagrodą był indeks na jeden z wielu kierunków na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Pierwszy etap konkursu odbył się 6 marca 2018 roku. W ciągu 60 minut uczestnicy musieli odpowiedzieć na 100 pytań zamkniętych i fakultatywnie na jedno otwarte, co było niezmiernie trudnym wyzwaniem. Do finału zakwalifikowali się wszyscy uczniowie z naszej szkoły. Finał odbył się 10 kwietnia 2018 roku. Tak jak poprzednio finaliści zmagali się z 100 pytaniami, na które mieli 60 minut. Pytania jednak okazały się bardzo trudne, wymagały dużej koncentracji, na którą nie było zbyt wiele czasu. Wzięło w niej udział  11 osób z ZS nr 1 w Limanowej.

Warunkiem otrzymania indeksu było uzyskanie 30% punktów. Pułap ten uzyskali: Katarzyna Gorczowska, Anna Mazur, Marlena Orzeł, Kornelia Więcek, Iwona Włodarczyk, Marta Jasińska oraz Alicja Adamczyk. Wybieranie indeksów odbyło się według ilości zdobytych punktów. Cztery osoby wybrały indeks na filologię polską, po jednym indeksie na pedagogikę społeczno-opiekuńczą, amerykanistykę oraz zarządzanie informacją.

Pierwszy i drugi etap konkursu odbył się w Auditorium Maximum, natomiast oficjalna gala rozdania indeksów miała miejsca 11 kwietnia 2018 r w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dyplomy oraz drobne upominki wręczał rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof.dr.hab.med Wojciech Nowak wraz z dziekanami poszczególnych wydziałów. Po gali wszyscy uczestnicy wraz opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek w towarzystwie dziekanów oraz rektora.

Konkurs z pozoru może wydawać się łatwy, niestety taki nie jest. Potrzeba sporo wysiłku, aby zdobyć nagrodę, nie zawsze jednak i to wystarcza.  Dużą rolę odgrywa tutaj także szczęście. Mimo wszystko warto się postarać – nagroda jest tego warta. Zachęcamy wszystkich przyszłych maturzystów do wzięcia udziału w następnych edycjach konkursu!

Opiekunem który przygotowywał uczniów do konkursu był mgr Stanisław Dębski.

 

źr.zdj.: ZS nr 1 Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content