Uczniowie technikum architektury krajobrazu z ZSTiO wzięli udział w zajęciach na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

Uczniowie ZSTiO w Limanowej podczas wizyty na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

18 października uczniowie klasy pierwszej i drugiej technikum architektury krajobrazu w ZSTiO uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym na Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

Podczas udziału warsztatach na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa w Katedrze Botaniki, Fizjologii i Ochrony Roślin, dzięki uprzejmości władz katedry, młodzież mogła sama pracować przy rozmnażaniu w in vitro rosiczki okrągłolistnej Drosera rotundifolia. Uczniowie obejrzeli także doświadczenia dotyczące rozmnażania roślin w kulturach tkankowych. Zajęcia przeprowadziła dr inż. Barbara Tokarz. Dotyczyły.

Kolejne zajęcia, przeprowadzone przez dr inż. Justyna Mazur – pracownika Katedry Roślin Ozdobnych i Sztuki Ogrodowej przez odbyły się w Uniwersyteckim Ogrodzie Roślin Ozdobnych. Młodzież z limanowskiego technikum miała okazję zapoznać się z bogatą kolekcją bylin, szczególnie tych kwitnących jesienią, a także kolekcją roślin uprawianych w szklarni.

Uczniowie ZSTiO w Limanowej podczas wizyty na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie Uczniowie ZSTiO w Limanowej podczas wizyty na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

Na Wydziale Leśnym natomiast uczniowie zwiedzili Centrum Edukacji Gleboznawczej – Muzeum Gleb, gdzie wysłuchali wykładu dra inż. Piotra Pacanowskiego oraz obejrzeli 86 profili glebowych pochodzących
z różnych miejsc w Europie oraz USA. Profile prezentowane są pod postacią oryginalnych monolitów glebowych o wymiarach 35×120 cm lub 20×100 cm, utrwalonych za pomocą techniki klejowej w skali 1:1. Wszystkie monolity glebowe powstały w latach 2010–2011 i zostały wykonane przez zespół pod kierownictwem prof. Stanisława Brożka.

Na zakończenie wyjazdu, uczniowie odwiedzili Wydział Inżynierii Środowiska
i Geodezji, gdzie w katedrze Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu obejrzeli prace projektowe studentów architektury krajobrazu, które omówił i zaprezentował dr inż. architekt Michał Uruszczak.

Zajęcia mogły się odbyć dzięki współpracy ZSTiO z Uniwersytetem Rolniczym
w Krakowie. Wyjazd przygotowali: Krzysztof Młynarczyk oraz Monika Smaga – Bolsęga, nauczyciele przedmiotów zawodowych w technikum architektury krajobrazu w ZSTiO w Limanowej, którzy sprawowali opiekę nad młodzieżą.

Uczniowie ZSTiO w Limanowej podczas wizyty na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

źródło: ZSTiO w Limanowej

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content