Uczniowie szkoły podstawowej w Kasince Małej wybrali się z wycieczką na górę Szczebel

Wyprawa na Szczebel uczniów SP w Kasince Małej
Klasa IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Kasince Małej wraz z wychowawczynią, Panią Katarzyną Nawarą oraz nauczycielką wychowania fizycznego – Panią Lidią Kaczmarczyk odwiedziła Szczebel, czyli jeden z najpiękniejszych szczytów Beskidu Wyspowego – Szczebel.

Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego tego regionu, obserwowanie krajobrazu, jego opisywanie i porównywanie z innymi oraz podnoszenie kondycji zdrowotnej i sprawności fizycznej uczniów.

Po dotarciu na szczyt uczniowie upiekli kiełbaski, a następnie – podzieleni na grupy  rywalizowali w mini teście o faunie i florze Beskidu Wyspowego. Podziwialiśmy piękne widoki na dolinę Raby, a zwłaszcza na naszą urokliwą miejscowość Kasinkę Małą. Nie umknęło naszej uwadze, że Szczebel znajduje się na Szlaku Papieskim, dlatego też na szczycie znajduje się ołtarz polowy oraz głaz z tablicą upamiętniającą wycieczki Ks. Karola Wojtyły z 1953 i 1955 roku. – informują opiekunowie grupy

To już druga wycieczka klasy IV w bieżącym roku szkolnym . We wrześniu młodzi kasińczanie odwiedzili Dom Kultury w Myślenicach, gdzie uczestniczyli w prelekcji multimedialnej o gatunkach filmowych i obejrzeli film „BFG: Bardzo Fajny Gigant” w ramach projekcji kinowych „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” zgodnych z podstawą programową MEN z języka polskiego.

Wyprawa na Szczebel uczniów SP w Kasince Małej   Wyprawa na Szczebel uczniów SP w Kasince Małej

źródło: UG Mszana Dolna

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content