Uczniowie z ZSOiZ odwiedzili Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej

Grupa uczniów odwiedzająca PCIT

Trzecioklasiści z ZSOiZ im. Ks. Józefa Tischnera w Limanowej odwiedzili 30 września br. Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej. Uczniowie zobaczyli jak w praktyce wygląda praca w punkcie informacji turystycznej, a przy okazji mogli skorzystać z licznych atrakcji jakie oferuje to miejsce. Na pamiątkę wizyty uczniowie zostawili wpis w książce pamiątkowej.

Grupa uczniów odwiedzająca PCIT

Pierwszym punktem wizyty uczniów z klasy III o profilu Technik obsługi turystycznej było zapoznanie się z działalnością Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej, które w Limanowej działa od 2011 roku. Następnie Joanna Zawada – pracownik Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej opowiedziała o swojej pracy, scharakteryzowała działania PCITu oraz opowiedziała o sposobie udzielania informacji turystom. Dodatkowo młodzież skorzystała z elektronicznych systemów pozyskiwania informacji turystycznych, a także dzięki materiałom promocyjnym znajdującym się w Buzodromie poznała ofertę na temat walorów krajoznawczo – turystycznych, kulturowych oraz rekreacyjnych Limanowszczyzny i województwa małopolskiego.

Grupa uczniów podczas wizyty w PCIT

Duże zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziły e – usługi upowszechniające dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina. Zainteresowani mogli m.in. wybrać się na wirtualny spacer po okolicach Powiatu Limanowskiego lub Dolnego Kubina dzięki stanowisku wirtualnej przestrzeni oraz okularom Google cardboards, które służą do odtwarzania wirtualnych treści turystycznych, w tym panoram sferycznych, wirtualnych spacerów oraz obrazów za pomocą aplikacji zainstalowanej w naszych telefonach. Bardzo miłym akcentem ze strony uczniów był wpis w książce, na pamiątkę wizyty w Buzodromie.

Grupa uczniów podszas wizyty w PCIT

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content