Umowa na remont drogi powiatowej podpisana

Wczoraj, odbyło się podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej nr 1579K Siekierczyna – Naszacowice w miejscowości Przyszowa.

W ramach planowanej inwestycji na odcinku 2,1 km zostanie wykonana m.in. nowa nawierzchnia drogi wraz z jej poszerzeniem do 6 mb, wykonanie chodnika, regulacja odwodnienia, przebudowa skrzyżowań z drogami gminnymi, przebudowa zjazdów, wykonanie zabezpieczeń ruchu drogowego i pieszego w postaci barier stalowych i poręczy, wykonanie oznakowania przejść dla pieszych z sygnalizacją pulsującą.

Wartość zadania to 4 346 642, 87 złotych. Na niniejsze przedsięwzięcie Powiat Limanowski pozyskał 50% dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostały wkład, to środki własne Powiatu Limanowskiego oraz Gminy Łukowica.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm PROFEXIM sp. j. H. J. Duda z Mszany Dolnej oraz PRODiM Oskar Niezabitowski z Krakowa.

Planowany termin zakończenia inwestycji, to koniec września 2021 r.