Uroczyste otwarcie nowej siedziby Urzędu Gminy oraz Zakładu Aktywności Zawodowej w Łukowicy

31 sierpnia 2023 r. w Łukowicy miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Organów i Urzędu Gminy oraz Zakładu Aktywności Zawodowej „Promyk”.

W  wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz parlamentarnych. samorządów, lokalnych instytucji i stowarzyszeń. Obecni byli również przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Agata Zięba, Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Józef Pietrzak oraz radny powiatu Kazimierz Jasiński.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej koncelebrowanej przez ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza w Kościele Parafialnym w Łukowicy.

Po zakończeniu liturgii nastąpiło oficjalne otwarcie i poświęcenie nowoczesnego budynku, w którym swoje nowe siedziby mają Urząd Gminy Łukowica oraz Zakład Aktywności Zawodowej; od 2022 roku działający w miejscowości na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Podczas spotkania nie zabrakło słów podziękowań i gratulacji ze strony zebranych gości z okazji oddania do użytku obiektu, stanowiącego ważną inwestycję dla gminy Łukowica oraz regionu.

W imieniu Zarządu Powiatu Limanowskiego Starosta Limanowski Mieczysław Uryga przekazał okolicznościowe życzenia oraz podziękowania na ręce Wójta Gminy Łukowica Bogdana Łuczkowskiego oraz Urszuli Potoniec – Mędoń Prezes Zarządu Stowarzyszenia Rodziców Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Promyk”:

– Jestem przekonany, że ta nowoczesna i funkcjonalna siedziba Urzędu będzie wyjątkową wizytówka całej Gminy. Gratuluję sprawnie przeprowadzonej inwestycji – powiedział Starosta Limanowski podkreślając rolę i wartość tej inwestycji dla rozwoju regionu.

Nowa siedziba Organów oraz Urzędu Gminy Łukowica, a także Zakładu Aktywności Zawodowej znajduje się w budynku dawnego gimnazjum ( Łukowica 293).

źr./fot: oficjalna strona fb. Bogdan Łuczkowski – Wójt Gminy Łukowica