Uroczystość przekazania nowego wozu ratowniczo – gaśniczego dla OSP w Wysokiem oraz włączenie jednostki do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego

Zdjęcie strażaków i jednostki Straży pożarnej z uroczystosci przekazania wozu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Wysokim

21 maja br. miało miejsce uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego wozu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Wysokie (gm. Limanowa) wraz z włączeniem jednostki do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego.  

W wydarzeniu uczestniczyli liczni goście oraz przedstawiciele lokalnych samorządów. Powiat Limanowski reprezentował Starosta Mieczysław Uryga wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Limanowskiego – Józefem Pietrzakiem.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w Kościele parafialnym w Kaninie. Po zakończeniu liturgii na placu przy remizie OSP w Wysokiem odbyła się część oficjalna , podczas której dokonano poświęcenia nowego samochodu bojowego a także oficjalnego przyjęcia jednostki do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego.

– Pragnę dziś podkreślić, że osobistym marzeniem moim, jak i moich kolegów było, aby Ochotnicza Straż Pożarna działająca w Wysokiem, czyli miejscowości, z której pochodzę, przez którą przebiega droga krajowa nr 28, mogła należeć do Krajowego Systemu Ratownictwa, a także posiadać na swoim wyposażeniu jak najbardziej nowoczesny, specjalistyczny sprzęt. Dziś to marzenie się spełniło, z czego ogromnie się wszyscy cieszymy – mówił Starosta Limanowski  – Mieczysław Uryga, przekazując gratulacje i podziękowania, a także życząc jednostce dalszego pomyślnego rozwoju.

Po zakończeniu części oficjalnej wydarzenia z programem  artystycznym wystąpili: uczniowie ze szkoły Podstawowej oraz grupy taneczne ze Szkoły Podstawowej w Roztoce, świetlicy wiejskiej w Przyszowej i Szkoły Podstawowej w Wysokiem .Uczestnicy mogli również podziwiać występ zespołu regionalnego „Przyszowianie”.

Można było też wziąć udział w loterii fantowej z której całkowity dochód zostanie przekazany na dofinansowanie zakupu sprzętu dla jednostki OSP Wysokie. Finałem uroczystości była zabawa taneczna z zespołem „Tacy – Inni”.

Fot. J.Król

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content