Uroczystości na górze Korab –Jaworzna

Uroczystości na górze Korab - rekonstrucja na koniach

Już po raz ósmy 14 lipca 2019 r. miały miejsce uroczystości religijno- patriotyczne na górze Korab –Jaworzna w gminie Laskowa. Pomimo niepewnej pogody tłumy uczestników zgromadziły się na Korabiu, a wśród nich m.in. przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk i Czesław Kawalec oraz Radni Powiatowi:  Stefan Hutek, Dorota Stanisławczyk i Jan Puchała.

Na rozpoczęcie została odprawiona uroczysta msza św. Uczestników mszy św. powitał proboszcz parafii Jaworzna ks. Marek Kita. Wspomniał że tegoroczne  uroczystości odbywają się w  40 rocznicę  pierwszej pielgrzymki do Polski Papieża Jana Pawła II. Po mszy św. miało miejsce złożenie zniczy na mogiłach żołnierzy poległych na froncie I wojny światowej w roku 1914. Asystę honorową pełniła drużyna Strzelca nr 2402 pod dowództwem Inspektora Stanisława Dębskiego oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Kasztanka „ z Laskowej.

W okolicznościowych przemówieniach głos zabrali Stefan Hutek Prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Ziemia Limanowska, Zofia Bukowiec Dyrektor Biura Senatora Jana Hamerskiego, Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego ,Wójt Gminy Laskowa Piotr Stach, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

W dalszej części uczestnicy uroczystości mogli posilić się na stoiskach gastronomicznych przygotowanych przez parafię Jaworzna oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Ziemia Limanowska. Wielkim przeżyciem a  zwłaszcza dla dzieci był zrzut słodkiej niespodzianki dokonanej z samolotu. Głównym wydarzeniem był konkurs wiedzy o życiu Papieża Jana Pawła II.

źr.fot. ziemialimanowska.pl/fot.D.Stanisławczyk