V Spacer Historyczny po Limanowej

Już w najbliższą niedzielę 27 maja 2018r. o godz. 17.00 odbędzie się V Spacer Historyczny po Limanowej, który poprowadzi Karol Wojtas. Temat spaceru to „ Nieznane Skarby Muzeum Parafialnego”. Miejsce zbiórki i start spaceru to plac koronacyjny.

Muzeum Parafialne w Limanowej w istnieje od 30 lat, a jest mało znane przez mieszkańców naszego miasta i regionu. Muzeum to powstało w 1988 roku z inicjatywy ks. biskupa Piotra Bednarczyka i ks. prałata Józefa Poręby. W jego zbiorach znajduje się wiele cennych eksponatów związanych z historią Limanowej i Polski. W jego zasobie znajdują się pamiątki związane z papieżem Janem Pawłem II, ks. pułkownikiem Józefem Jońcem, Biskupem Piotrem Bednarczykiem czy rodziną Marsów. Znajdują się w nim dzieła sztuki sakralnej, ale także obrazy i rzeźby limanowskich artystów takich jak Franciszek Mrażek, Maksymilian Brożek, Wincenty Gawron, Szczepan Szubryt, Marian Borzemski. Są tam także starodruki, numizmaty, militaria, i pamiątki po wielu znanych Limanowianach. Podczas spaceru uczestnicy poznają miedzy innymi historię muzeum i jego zbiorów a także ciekawostki związane z niektórymi eksponatami.

Zapraszamy wszystkich, których interesuje przeszłość naszego miasta i regionu. Spacer odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.