W Dobrej walczyli o Puchar Małopolski Dzieci i Młodzieży w Łucznictwie

Widok na dzieci strzelające z łuku, biorące udział w zawodach

Mimo niesprzyjającej pogody 30 maja w Dobrej odbyły się zawody pn. „Puchar Małopolski Dzieci i Młodzieży w Łucznictwie”, objęte honorowym patronatem przez Starostę Limanowskiego Mieczysława Urygę.

W zawodach łuczniczych  wzięło udział 53 zawodników i zawodniczek z 7 małopolskich klubów. Rywalizacja odbyła się w 3 kategoriach wiekowych. Zawody przeprowadzono jednocześnie w parku Małachowskich obok Urzędu Gminy oraz w hali sportowej. Młodzicy strzelali na odległość 40 metrów, dzieci starsze i młodsze odpowiednio na 15 i 10 metrów.

Wśród młodzików zwyciężyli: Emilia Peszkowska („Grot” Zabierzów) oraz Nikodem Marszalik (MLKS „Dąbrovia” Dąbrowa Tarnowska). W kategorii starszych dzieci triumfowali: Milena Szczepara (UKS „Diana” Wolbrom) i Jonasz Głowacz (MLKS „Dąbrovia” Dąbrowa Tarnowska). W najmłodszej grupie najlepsi okazali się: Sofia Paczyńska („Grot” Zabierzów) oraz Karol Słupek (MLKS „Dąbrovia” Dąbrowa Tarnowska).

Medale, a także nagrody i upominki zostały ufundowane dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Limanowej, Małopolskiego Związku Łuczniczego i gminy Dobra.

Inf. tv28, fot. M.Trzópek

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content