W Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbył się wernisaż wystawy prac Mariana Ślazyka

grupa uczestników wernisażu prac Mariana ślazyka na wspólnym zdjeciu w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej

15 października 2021 r. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbył się wernisaż wystawy prac Mariana Ślazyka – artysty pochodzącego ze Słopnic.

Uczestników wydarzenia powitał Kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej- Mateusz Pietrzak.Następnie Marian Ślazyk pokrótce opowiedział o sobie i swojej twórczości, inspiracjach oraz o samych pracach m.in. pejzażach, portretach i szkicach, które zostały zaprezentowane w mini galerii PCIT. Poza warstwą czysto artystyczną, wszystkie zawierają w sobie skłaniający do refleksji symbolizm, emocje, a często również sporą dawkę humoru. Jeśli chodzi o tematykę, w twórczości Mariana Ślazyka dominuje przyroda, przywiązanie do kultury regionu oraz człowiek – różne oblicza ludzkiej natury.

Podczas wydarzenia w gronie gości na otwarciu wystawy obecni byli przedstawiciele instytucji kultury i samorządów lokalnych, w tym przedstawiciele Powiatu Limanowskiego – Józef Jaworski oraz Wojciech Włodarczyk – członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego oraz radny Powiatu Limanowskiego – Marian Wojtowicz. Pogratulowali oni twórcy talentu artystycznego i wyrazili uznanie, że poprzez swoją sztukę od lat promuje tradycję i kulturę Ziemi Limanowskiej, pielęgnując i kultywując lokalny patriotyzm. Złożyli też podziękowania i życzenia, również w imieniu Starosty Limanowskiego – Mieczysława Urygi, wyrażone w formie pamiątkowego listu.

Nie zabrakło także pełnych emocji podziękowań od samego artysty dla przybyłych gości oraz osób, które w szczególny sposób wspierały go w jego twórczej pracy.

Marian Ślazyk- twórca urodzony w 1959 roku w Słopnicach maluje farbami olejnymi i szpachlą. Jego kompozycje są niezwykle ekspresyjne, tematycznie różnorodne i kolorowe,   zanurzone w tłach odzwierciedlających wewnętrzne stany emocjonalne i przeżycia.

Do tworzenia swoich dzieł Marian Ślazyk wykorzystuje różnorodne materiały m.in. płótno, papier oraz deski. Artysta w swojej twórczości oddaje całą swoją energię i wizję, a także odczuwane w danej chwili emocje i uczucia, przez co jego prace stają się jeszcze bardziej wymowne i wielowymiarowe.

Serdecznie zapraszamy do Powiatowego Centrum informacji Turystycznej, gdzie do 15 listopada br. można zwiedzać wystawę prac Mariana Ślazyka.

Zapraszamy również do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content