Wchodzą w życie ważne zmiany w przepisach o ruchu drogowym w zakresie bezpieczeństwa pieszych

Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie oraz Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego prowadzi kampanię informacyjno – edukacyjną na temat nowych przepisów Ustawy Prawa o Ruchu Drogowym w zakresie bezpieczeństwa pieszych. Regulacje prawne w tym zakresie zaczną obowiązywać od 1 czerwca 2021 roku.

 

Celem kampanii informacyjnej jest przygotowanie uczestników ruchu drogowego do wprowadzenia nowych przepisów, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa głównie pieszych. W ramach kampanii przygotowane zostały plakaty, ulotki oraz prezentacja multimedialna omawiająca nowe zmiany w przepisach.
Prezentacja będzie wyświetlana na ekranach środków transportu publicznego MPK w Krakowie, a także w pociągach województwa małopolskiego. Natomiast plakaty będą rozprowadzane, m.in. w punktach szczepień, ośrodkach zdrowia, kościołach, urzędach: miast, gminy, starostwach, bibliotekach, domach kultury, na witrynach osiedlowych, w placówkach PSP oraz OSP, a także w innych miejscach szczególnie uczęszczanych przez mieszkańców.

Wybrane zmiany w przepisach ruchu drogowego  od 1.06.2021 r.

 

źr.:KPP w Limanowej

 

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content