Weekend wydarzeń w Powiecie Limanowskim. 21 – 23 lipca

Przed nadchodzącym wakacyjnym weekendem prezentujemy wydarzenia kulturalne, sportowe i turystyczne, które w dniach 21 -23 lipca będą odbywać się na terenie Powiatu Limanowskiego.

Piątek 21 lipca 2023:

• W godzinach od 9:00 do 13:00 zapraszamy wszystkich miłośników tradycyjnej kuchni oraz kultury naszego regionu na rynek w Limanowej, gdzie odbędzie się wydarzenie w ramach III edycji akcji „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego” z udziałem Koła Gospodyń Wiejskich w Kamienicy Górnej.

• W parku Małachowskich w Dobrej o godzinie 20 :30  rozpocznie się seans Plenerowego Kina Letniego – pokaz filmu „Wystrzałowe Wesele” (reż. Jason Moore) . Wstęp na wydarzenie organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej jest wolny.

Sobota 22 lipca 2023:

• O godzinie 21:00 na tarasie na I piętrze Limanowskiego Domu Kultury, ul. Br. Czecha 4 , w ramach letnich  koncertów z cyklu „Taras Kultury” wystąpi Ewa Novel  – wokalistka i autorka tekstów, obdarzona charakterystyczną barwą głosu z towarzyszeniem  znakomitych muzyków: Krystiana Jaworza (pianino) oraz Radosława Kulisia (cajon).

Niedziela 23 lipca 2023 r.

• O godzinie 11:00 rozpoczną się obchody Święta Gminy Tymbark, w programie m.in.: Piknik Rodzinny, gry i konkursy z nagrodami, wydarzenia sportowe, występy grup artystycznych oraz koncerty, Muzyczną gwiazdą niedzielnego Święta Gminy Tymbark będzie Filip Lato -muzyk i wokalista, który dał się poznać publiczności jako uczestnik 7. edycji The Voice of Poland.

• Miłośnicy górskich wypraw mogą wziąć udział w weekendowej odsłonie akcji „Odkryj Beskid Wyspowy „.  W tę niedzielę uczestnicy XIV edycji popularnego wydarzenia promującego turystykę i kulturę regionu będą zdobywać razem  szczyt Lubomira (904 m. n.p.m.).

Start i zbiórka uczestników: godz. 8:00;  Węglówka,  parking koło kościoła

Trasa: Rysia Patryja szlak żółty – Trzy Kopce – szlak czerwony Lubomir – szlak czerwony Węglówka

• 23 lipca w Pasierbcu w Gminie Limanowa odbędzie się 24. Gminny Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich.Do tegorocznej rywalizacji  przystąpi 10 KGW z terenu Gminy Limanowa.Niedzielny Gminny Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich rozpocznie od godz. 14:00 konkurs potraw regionalnych. Na miejscu degustować będzie można konkursowe dania kuchni regionalnej, przygotowane przez panie z gminnych kół gospodyń wiejskich.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w weekendowych wydarzeniach w Powiecie Limanowskim!