wrzesień 2024

Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Weekend wydarzeń w Powiecie Limanowskim (30 sierpnia – 1 września)

29 sierpnia 2024 r.

Tegoroczne wakacje dobiegają końca, jednak przed nami wciąż weekend,  podczas którego na pewno nie zabraknie możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu w Powiecie Limanowskim .

• Piątek (30 sierpnia 2024 r.)
  1. Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego 2024

W najbliższy piątek w godzinach od 9:00 do 13:00 zachęcamy do odwiedzenia stoiska promocyjnego Koła Gospodyń Wiejskich z Wysokiego (gm. Limanowa) na rynku w Limanowej , które w tym tygodniu przygotują wyborne przysmaki regionalnej kuchni  Wszystkich miłośników tradycyjnego chleba o wyjątkowym smaku, wypiekanego na bazie naturalnych składników, zapraszamy również na stoisko „Chleb Męciński” (Marek Piwowar).

1. Koncert Skrzypcowy w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej

W  piątek o godzinie 17.00 Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zaprasza na koncert skrzypcowy w wykonaniu uczestników warsztatów muzykowania ludowego.

Instruktorką warsztatów jest  Iwona Cichoń.

1. Kino Letnie w Mszanie Dolnej

Miasto Mszana Dolna,  „LAMA” Lokalna Akcja Mszańskich Aktywistów,Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej oraz Party z Budką, we współpracy z współpracy z krakowskim „Kinem pod Baranami” zapraszają na seans plenerowy filmu pt. „Lunana. Szkoła na końcu świata” w parku miejskim.

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkomanii i Innych Uzależnień  dla Miasta Mszana Dolna na rok 2024.

4. Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej zaprasza na posiady historyczne. Wydarzenie odbędzie się o godz. 17.00.

W ramach spotkania przewidziana jest prelekcja pt. „Niepodległość Polski”, którą poprowadzą Michał Wójcik, Marek Zapała oraz Tadeusz Morawa. Następnie publiczność wysłucha koncertu piosenek patriotycznych oraz innych utworów w wykonaniu Marka Zapały i zespołu „Galasy”.

• Sobota (31 sierpnia 2024 r.)

1. Kino Klaps w Limanowej w przeddzień 85. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej zaprasza na specjalny pokaz filmu „Jarzębina Czerwona” w reżyserii Ewy i Czesława Petelskich na podstawie powieści Waldemara Kotowicza.

Seans rozpocznie się o godz. 18:15 w sali kameralnej.

Bezpłatne wejściówki na pokaz filmu można odebrać w kasie Klaps w godzinach pracy kina.

• Niedziela (1 września 2024 r.)
  1. Miasto Limanowa serdecznie zaprasza na wyjście turystyczne na Miejską Górę. Wydarzenie organizowane jest  w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy 2024″

Trasa wędrówki: Łososina Górna (zbiórka godz. 8.00 parking koło Wolimexu) – szlak zielony – Dzielec- Groń – Sarczyn – szlak niebieski Łysa Góra – Miejska Góra – szlak żółty i niebieski – Limanowa.

1. Dożynki Gminy Niedźwiedź

– Amfiteatr Parku Dworskiego w Porębie Wielkiej godz. 10:00

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na zamieszczonym poniżej plakacie:

1. IV Festiwal Piłkarski Śladami Orłów Górskiego w Limanowej

W niedzielę w Limanowej po raz czwarty rozegrany zostanie Festiwal Piłkarski Śladami Orłów Górskiego w Limanowej. W turnieju zmierzy się ze sobą  dziesięć czołowych polskich akademii, a młodzi zawodnicy będą mieli okazję spotkać się m.in. z byłymi piłkarzami grającymi w reprezentacji Polski prowadzonej przez legendarnego trenera Kazimierza Górskiego.

Impreza rozpocznie się o godz. 9.30. Faza grupowa turnieju zaplanowana jest między godz. 10:00 a 13:00. W turnieju dla piłkarzy z rocznika 2015 i młodszych zagra dziesięć zespołów 4 województw: mazowieckiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego – Górnik Zabrze, Radomiak Radom, Puszcza Niepołomice, Wisła Kraków, Korona Kielce, Stal Rzeszów, Hutnik Kraków, Białe Orły Warszawa oraz Limanovia Limanowa.

Dodatkowo w Limanowskim Domu Kultury w sobotę 31 sierpnia o godzinie 15. zostanie zorganizowana wystawa wypożyczona na tą okoliczność z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie pn. „Pół wieku w blasku srebra” – przedstawiająca historię zdobycia srebrnego medalu MŚ w piłce nożnej w RFN. W tym roku obchodzimy jubileusz 50-lecia tego wydarzenia.

Patronat nad wydarzeniem sprawują: Starosta Powiatu Limanowskiego, Burmistrz miasta Limanowa, Polski Związek Piłki Nożnej, Muzeum Sportu i Turystyki oraz Fundacja im. Kazimierza Górskiego.

1. Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze w Świdniku:

1 września br. o godz. 13:00 na stadionie sportowym w Świdniku odbędą się Gminne zawody sportowo-pożarnicze.

Szczegółowy Program wydarzenia dostępny jest na załączonym plakacie:

Zapraszamy do udziału w nadchodzących wydarzeniach w naszym regionie!

źr. UM Limanowa, LDK Limanowa MBP Mszana Dolna, Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, Gmina Łukowica, Gmina Niedźwiedź

[ssba-buttons]