Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego

Tegoroczne wydarzenie, które ma na celu udostępnienie najciekawszych obiektów i miejsc kultury znajdujących się na terenie Powiatu Bocheńskiego, odbędzie się już po raz dwunasty. W dniach 7 i 8 września br. będzie można podziwiać piękno Ziemi Bocheńskiej, miejsca na co dzień niedostępne bądź takie, których zwiedzanie wiąże się z opłatami.

Oprócz wielu atrakcji, najciekawszych zabytków i instytucji kultury, przygotowano również 8 spacerów tematycznych śladami znanych ludzi, miejsc i wydarzeń. Na zwiedzających czekają cieszące się niesłabnącą popularnością miejsca stałe, a także kilka nowości. Będzie można zawitać do przepięknej willi dr Mieczysława Dembowskiego, na weekendową mapę zwiedzania powrócił także Kościół w Chronowie.  Ośrodek Edukacji w Borównej oraz  Pasieka u państwa Kiejdów zapraszają  natomiast na warsztaty.

W tym roku swój jubileusz 10- lecia obchodzi bocheńska motylarnia, gdzie oprócz barwnej wystawy, przygotowano  opowieści i ciekawostki przyrodnicze ze świata motyli, a przed muzeum stanie stoisko z atrakcjami i zabawami dla dzieci.

Podczas spaceru Żydowską Trasą Pamięci zaprezentowana zostanie tablica donacyjna, na której znajdą się informacje o rodzinach fundatorów Pomnika Holoukaustu mieszkańców Bochni i Okolic, w której weźmie udział dr  Rachel Kollender – Prezes Stowarzyszenia przedstawicieli bocheńskich i brzeskich Żydów w Izraelu.

W trakcie weekendu będzie można zapoznać się m.in. z tradycją rękodzieła czy poznać przedwojenne zabytki. Odbywa się on bowiem już po raz kolejny w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, których tematem jest „Polski splot”, symbolizujący odbudowę Polski po 1918 roku oraz odwołujący się do tradycji rękodzieła.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Małopolska Organizacja Turystyczna.

Sobota 7 września obejmuje swym programem koncert Orkiestry Dętej Kopalni Soli Bochnia, który odbędzie się na Placu przy Szybie Campi w godz. 12.00 do 16.00. Na zakończenie dnia, o godz. 20.00,  będzie miał miejsce koncert specjalny zespołu Evening Standard, który wystąpi na dziedzińcu Muzeum im. S.Fischera w Bochni.

Weekend oczywiście kończymy muzycznie, w niedzielę 8 września, na bocheńskiej Uzborni. W Amfiteatrze wystąpią takie m.in. Teatr Artystokracki, Kasia Moś, Adam Krylik, Orkiestra Baczków oraz Halinka Mlynkova.

Tradycyjnie już wspólnie z przedsiębiorcami przygotowano zniżki 25 i 20 % na pobyt w Hotelu Kasztel i Nowa Bochnia oraz na smaczne co nie co w bocheńskich kawiarniach Ciachomania i Chantilia oraz restauracji Panorama w Wiśniczu.

Serdecznie zapraszamy do poznania uroków w Powiatu Bocheńskiego!

weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego

Źródło: www.powiatbochenski.pl, www.bochnia.eu