Wernisaż wystawy „Pisarzowa. Trzy Wymiary Czasu”

Wernisaż wystawy "Pisarzowa. Trzy Wymiary Czasu"

W piątek 4 lutego 2022 r. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej  odbył się wernisaż wystawy pn. „Pisarzowa. Trzy wymiary czasu”. Projekt realizowany był przez Warsztaty Artystyczne „Czerwone Korale” oraz Stowarzyszenie Artystów „Pełna Skrzynia” z Pisarzowej przy współpracy z Powiatem Limanowskim oraz Gminą Limanowa.

W spotkaniu w PCIT Limanowa wzięli udział zaproszeni z tej okazji goście – dzieci uczestniczące w warsztatach, wraz z ich rodzicami,  Pani Małgorzata Górka  – organizatorka warsztatów Artystycznych „Czerwone Korale”, radny Powiatu Limanowskiego Marian Wojtowicz, który w imieniu Starosty Limanowskiego – Mieczysława Urygi, przekazał okolicznościowe życzenia, gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników oraz organizatorów projektu ; kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej – Mateusz Pietrzak, a także Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut  oraz Adam Ryś – radny Gminy Limanowa.

Po oficjalnej części wydarzenia miało miejsce wspólne zwiedzanie wystawy w mini galerii PCIT  oraz słodki poczęstunek dla najmłodszych.

Projekt „Pisarzowa. Trzy wymiary czasu” prezentuje archiwalną fotografię historyczną oraz prace plastyczne, odwołując się w swojej tematyce do przeszłości, teraźniejszości a także także przyszłości tej urokliwej miejscowości położonej w gminie Limanowa, w powiecie limanowskim. Głównym założeniem projektu było zaangażowanie i integracja społeczności lokalnej –  osób z różnych grup wiekowych w poznawanie i zachowanie dziedzictwa historii i tradycji swojej miejscowości i jej mieszkańców, przedstawienie przemian, jakie na przestrzeni lat zachodziły na obszarach wiejskich w regionie.

Zapraszamy do indywidualnego zwiedzania wystawy w galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej (Rynek 25), do 28 lutego 2022 r.

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content