Wernisaż wystawy z góralskim akcentem!

Wystwa Marian Ślazyka w PCIT

W piątek 5 października br. w galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbył się wernisaż wystawy malarstwa Mariana Ślazyka – artysty ze Słopnic.

Spotkanie otworzyła Justyna Tokarczyk dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej, która w imieniu Jana Puchały Starosty Limanowskiego przywitała zgromadzonych gości wśród których znaleźli się: Jan Więcek – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Marian Wójtowicz – Radny Powiatu Limanowskiego oraz Wiceprzewodniczący Komisji Kultury, Józef Jaworski – Radny Powiatu Limanowskiego oraz Członek Komisji Kultur, rodzina i znajomi artysty.

Wernisaż wystawy Mariana Ślazyka

Po oficjalnej części spotkania nadszedł czas na prezentację wystawy pt. „Cztery pory roku”. Otwarcie wystawy uświetnił występ Zespołu regionalnego „Słopniczanie” ze Słopnic działający pod kierownictwem Józefa Wójtowicza.

Zespół Słopniczanie

 

Marian Ślazyk urodził się w 1959 roku w Słopnicach w rodzinie wielodzietnej. Od najmłodszych lat interesował się sztuką. Cieszył go widok przedmiotów artystycznych, w tym obrazów. Zainteresował się sposobem ich tworzenia i technikami jakimi zostały wykonane. Nie myślał, że sam mógłby tworzyć.
Marian Ślazyk prowadził normalne życie rodzinne. Wychowując się w Krakowie, bardzo tęsknił za swoimi rodzinnymi stronami, więc kiedy nadarzyła się okazja postanowił wrócić do Słopnic. Tu do dziś dnia mieszka i tworzy. Codzienne i zarazem piękne górskie widoki obudziły w nim chęć przekazania tego innym.

U swych początków malował jedynie kwiaty. Robił to dość wyszukanym i niełatwym sposobem, mianowicie za pomocą farb olejnych i szpachli. Potem przyszła kolej na pejzaże. W miarę tworzenia zaczął coraz sprawniej posługiwać się pędzlem. Nauczył się mieszać kolory, przez co jego obrazy stały się bardzo żywiołowe i ekspresyjne

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wystawę można podziwiać do 31 października br.

Zapraszamy serdecznie!

image_pdfimage_print

Udostępnij