Wiosna w Powiecie Limanowskim

Gorczańska polana z kwitnacymi krokusami, w tle drewniana chatka

Po długich zimowych miesiącach dziś 21 marca oficjalnie witamy kalendarzową wiosnę, której oznaki coraz wyraźniej można już dostrzec w naturze i otoczeniu Beskidu Wyspowego i Gorców.

Warto wykorzystać ten szczególny czas budzenia się przyrody z zimowego snu na dostarczające zawsze niezapomnianych wrażeń wędrówki beskidzkimi i gorczańskimi szlakami turystycznymi.

Wiosna to czas, kiedy możemy nie tylko zachwycić się pięknem rozkwitającego otoczenia, ale również powinniśmy zwrócić większą uwagę na kwestie jego ochrony.

Wędrując licznymi rezerwatami przyrody, ścieżkami edukacyjnymi powiatu czy odwiedzając Gorczański Park Narodowy  mamy możliwość o tej porze roku zaobserwować w naturalnym środowisku wiele gatunków tutejszej fauny i flory, w tym tych najrzadszych, występujących tylko lokalnie i objętych ochroną.

Korzystajmy zatem z wiosennych aktywności, poznając atrakcje regionu, ładując się energią płynącą z bliskości natury, piękna krajobrazów, coraz dłuższych i bardziej słonecznych dni.

Zapraszamy wiosną do Powiatu Limanowskiego !