Wrześniowa Zagórzańska Msza Święta w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej

plakat promujący zagórzańską mszę świętą

24 września 2023 r. o godz. 14:00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza Święta.

Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Kapela Huberta Rapciaka.

Po Mszy świętej na placu przed kościołem, kapela wystąpi z krótkim programem artystycznym, a podczas regionalnego kiermaszu będzie można nabyć produkty lokalne.
Organizatorzy  zachęcają wszystkich Zagórzan biorących udział w tej Mszy św. do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Będzie to forma popularyzacji rodzimej kultury i tradycji.

Zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 14.00 – w okresie od kwietnia do września w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od października do marca w kościele parafialnym w Lubomierzu. Już od października październiku, w okresie zimowym, zagórzańskie msze święte będą odbywać się w Parafii p.w. Józefa Oblubieńca w Lubomierzu.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest również okazją do podziwiania pięknych wnętrz zabytkowych świątyni.

Zapraszamy do udziału Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!

źr.: UG Mszana Dolna