Wrzuć zakrętkę – pomóż innym!

zdjęcie - wrzuć nakrętkę pomóż innym

Od 1 grudnia 2020 r., przy głównym wejściu do Starostwa Powiatowego w Limanowej przy ul. Józefa Marka 9 znajduje się pojemnik na nakrętki w formie serca.

Zachęcamy mieszkańców Powiatu Limanowskiego do wrzucania nakrętek do serca, w myśl zasady, że „dobro, które dajemy wraca do nas.” Każda plastikowa nakrętka wrzucona do naszego serca, będzie przekazana na działania charytatywne. Nasza akcja ma na celu pomoc osobom niepełnosprawnym jak również ma zwiększyć wśród mieszkańców ekologiczną świadomość w zakresie segregacji odpadów i recyklingu.

Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu-sercu zostawić możemy również nakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki – trzeba je usunąć przed wyrzuceniem.

Zachęcamy raz jeszcze wszystkich mieszkańców powiatu, by wzięli udział w akcji zapełniania serduszka nakrętkami jako wyraz niesienia pomocy potrzebującym.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content