WTZ przy Stowarzyszeniu Remedium w Tymbarku świętował 30-lecie działalności

kilka osób stoi na scenie w półokręgu

26 luty 2024 r.

22 lutego br. na Sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury miała miejsce Gala Jubileuszowa 30-lecia istnienia Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu REMEDIUM w Tymbarku. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciel PFRON Oddział Małopolski Bogusława Słońska, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Agata Zięba, Wójt Gminy Tymbark dr Paweł Ptaszek, Dyrektor PCPR Limanowa Monika Nawalaniec, a także przedstawiciele instytucji i firm wspierających osoby z niepełnosprawnościami, przyjaciele, pracownicy WTZ oraz oczywiście uczestnicy wraz rodzicami i opiekunami.
Na początku uroczystości przedstawiono krótką historię placówki oraz podsumowano najważniejsze osiągnięcia minionych lat. Nie zabrakło również wzruszających wspomnień i podziękowań dla wszystkich osób, które zaangażowały się w tworzenie i rozwój WTZ. Głównym punktem programu był występ artystyczny przygotowany przez uczestników warsztatu. Zaprezentowali oni swoje talenty: teatralne – w krótkim przedstawieniu pt. Laleczka z saskiej porcelany, taneczne – w pokazie mody z autorską i nowoczesną kolekcją ubrań z recyklingu oraz muzyczne – w piosence „Życie jest muzyką” zespołu Golec uOrkiestra. Gośćmi specjalnymi byli uczniowie Zabrzańskiej Szkoły Suzuki z Zabrza, którzy wykonali: wiązankę 3 melodii, piosenkę irlandzką i na koniec utwór Allelujah – Cohena pod kierownictwem Katarzyny Orkisz. Po części artystycznej wszyscy goście zaproszeni zostali do galerii Biblioteki Publicznej na wystawę i kiermasz prac uczestników. Uroczystość zakończyła się długimi rozmowami w miłej atmosferze przy wspólnym poczęstunku i jubileuszowym torcie. Była to okazja do podziękowania wszystkim osobom, które sprawiają, że WTZ to miejsce, gdzie osoby z niepełnosprawnościami rozwijają swoje zdolności, umiejętności, zdobywają nowe doświadczenia, przełamują lęki i czują się po prostu bezpiecznie.

info/foto: WTZ Remedium