Wyniki rywalizacji ósmoklasistów w konkursie Zawodowy GPS

29 luty 2024 r.

28 lutego br. odbyła się gala rozdania nagród zwycięzcom Powiatowego Konkursu – Zawodowy GPS organizowanego przez Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej. Po zakończeniu dwóch etapów konkursowych zmagań wyłonieni zostali laureaci w poszczególnych branżach, którzy za swoją ciężką pracę otrzymali ciekawe nagrody. Honorowy patronat już nad dziewiątą edycją konkursu objął tradycyjnie Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. Uroczystość uświetnił występ zespołu Consonans.

Konkurs Zawodowy GPS skierowany jest do młodzieży klas ósmych z terenu Powiatu Limanowskiego. Jego cel to: rozbudzanie zainteresowań wśród uczniów szkół podstawowych zawodami, które znajdują się w ofercie edukacyjnej Ekonoma, przygotowanie uczniów do świadomego wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej, a także uświadomienie uczniom ich predyspozycji zawodowych.
Konkurs przebiegał dwuetapowo:
I etap (online) – składał się z 30 pytań testowych – młodzież rejestrowała się elektronicznie na platformie konkursu, wybierając jednocześnie jedną z ośmiu branż.
II etap (online)  –  prezentacja multimedialna na wskazany przez Organizatora Konkursu temat z zakresu danej branży.

Konkurs Zawodowy GPS wzbudził jak co roku duże zainteresowanie wśród uczniów klas ósmych. Do pierwszego etapu, który odbył się 30 listopada 2023 r. przystąpiło aż 154 uczestników (na około 1000 wszystkich uczniów klas ósmych). Natomiast do drugiej części konkursu zostało zakwalifikowanych 80 uczestników. Po ocenieniu prac konkursowych jury wyłoniło z każdej branży I miejsce oraz dwa wyróżnienia. Nagrodami były: smartwatche: Honor, Rubicon, Huawei, powerbanki Baseus, kalkulatory, zestawy do szkicowania, vouchery do Empiku, vouchery do hotelu Limanovia oraz pamiątkowe dyplomy.

Sponsorzy konkursu:

1. Powiat Limanowski,
  2. Rada Rodziców ZS Nr1 w Limanowej,
  3. Jubiler Tik Tak w Limanowej,
  4. BOSS KOMPUTER Ośrodek Szkoleniowy,
  5. LIMANOVA HOTEL w Limanowej,
  6. FIS-KUZ, Biuro usług finansowo-księgowych, Krzysztof Iwan.

Lista  laureatów:

I miejsce Anastazja Tokarczyk
I wyróżnienie Nikola Piwowar
II wyróżnienie Andrzej Mrózek

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy opiekunom merytorycznym za wsparcie i przygotowanie uczniów do konkursu!

info/foto: ZS Nr 1 w Limanowej