Wyróżnienie dla Szpitala Powiatowego w Limanowej podczas gali „Bezpieczny Szpital Przyszłości”

Szpital Powiatowy im. miłosierdzia Bożego w limanowej został wyróżniony w 4. edycji konkursu  Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje 2020. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 30 września br. w Auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie podczas uroczystej gali.

Konkurs pn. „Inspiracje 2020”organizowany jest przez firmę Idea Trade we współpracy z Dziennikiem Gazetą Prawną pod patronatem Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego oraz Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. W Konkursie nagradzane są osoby, organizacje pozarządowe oraz firmy, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zdrowie, komfort życia oraz ochronę środowiska, w którym żyjemy. Laureatów konkursu wybiera Kapituła złożona z osób, którym bliska jest idea bezpieczeństwa, innowacyjności i nowoczesnych rozwiązań w ochronie zdrowia. Są to m.in. decydenci z kluczowych firm i organizacji, szefowie instytutów medycznych, najlepszych szpitali oraz ośrodków zdrowotnych. Przewodniczącym Kapituły jest dr n. med. Marek Tombarkiewicz, Dyrektor Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Projekty konkursowe można było zgłaszać w siedmiu kategoriach:

  1. Innowacje w szpitalu – medycyna – nowatorskie metody leczenia
  2. Innowacyjny szpital – zarządzanie
  3. Bezpieczeństwo i redukcja zdarzeń niepożądanych, ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń szpitalnych
  4. Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia
  5. Działania na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia seniorów
  6. Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia, dostęp do usług – urządzenia, technologie, telemedycyna, aplikacje, rozwiązania start-upów
  7. Działania na rzecz  ochrony zdrowia i środowiska naturalnego

Szpital Powiatowy w Limanowej przystąpił do konkursu w kategorii piątej:  „Działania na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia seniorów”, w której został wyróżniony za przedstawienie projektu założenia powstającego nowoczesnego Centrum leczenia chorób osób w podeszłym wieku. W jego zakresie funkcjonować będzie oddział geriatryczny wraz z poradnią oraz salą gimnastyczną i salą fizykoterapeutycznej kinezyterapii, kompleksowo dostosowane do leczenia i rehabilitacji seniorów. Warto podkreślić, że Centrum Leczenia Chorób Osób w Podeszłym Wieku z liczbą ponad 60 łóżek będzie naturalnym odciążeniem dla funkcjonującego Oddziału Chorób Wewnętrznych, na którym przebywa ok. 70% pacjentów ze schorzeniami geriatrycznymi.

Podczas gali wyróżnienie dla Szpitala Powiatowego w Limanowej na ręce Marcina Radzięty Dyrektora Szpitala przekazał dr n. med. Marek Tombarkiewicz – przewodniczący Kapituły Inspiracje oraz  Rafał Błoszczyński dyrektor Biura Profilaktyki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Informację oraz pełną listę laureatów Konkursu w poszczególnych kategoriach można znaleźć na stronie:

https://www.szpitalprzyszlosci.pl/post/znamy-finalist%C3%B3w-i-laureat%C3%B3w-konkursu-inspiracje-2020

 

 

 

źr./fot: Szpital Limanowa

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content