XII obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Mszana Dolna w Próchnowie

XII Obóz szkoleniowy Młodziezowych Drużyn Pozarniczych z gm. Mszana Dolna
Grupa młodych strażaków – ochotników z terenu Gminy Mszana Dolna po raz kolejny połączyła naukę z wypoczynkiem podczas pobytu w miejscowości Próchnowo 26 w gminie Margonin.

Turnus trwał 12 dni.  Baza obozu  mieściła się  w Ośrodku Szkolenia i  Wychowania OHP. Młodzi adepci drużyn pożarniczych z terenu Gminy Mszana Dolna wypoczywali nad Jeziorem Margonińskim, korzystając tam do woli z kąpieli w jeziorze, zjeżdżalni wodnej,  nart wodnych i innych  atrakcji. Strażacy odwiedzili trójmiasto: Gdańsk, Gdynię i Sopot. Zwiedzili tam m. in.:  Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Bursztynu, Akwarium Gdyńskie, Centrum Nauki Eksperyment, Dar Pomorza ORP Błyskawica.

W bazie wypoczynkowej młodzieżówki OSP z terenu Gminy Mszana Dolna odwiedzili  druhowie z OSP  Margonin. Goście przeprowadzili dla młodych strażaków – ochotników szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, pokazali im nowy wóz strażacki i  jego wyposażenie. Zagórzańscy ochotnicy odwiedzili również zaprzyjaźnioną  jednostkę  Państwowej Straży Pożarnej  w Pile. Przewodnikiem po jednostce był Dowódca JRG nr 2. Na terenie tej jednostki młodzież zapoznała się z torem przeszkód, jaki musi przejść każdy strażak zawodowy i ochotnik, do którego należy m. in. „Stacjonarna Komora Dymowa”. Zagórzanie zobaczyli również wyposażenie tej jednostki: samochody bojowe oraz sprzęt specjalistyczny grupy nurkowej i wysokościowej.

Spotkaliśmy się tam z bardzo życzliwym  przyjęciem ze strony kierownictwa jak i samych strażaków – podkreślają uczestnicy obozu. Za gościnę podziękowaliśmy strażakom i  kierownictwu PSP w Pile śpiewem i gorącymi oklaskami.

Dzięki właścicielowi  Firmy „Komfort” młodzież z Gminy Mszana Dolna zwiedziła  Magazyn  Wystawowy Polskiej  Motoryzacji  w  miejscowości Kąkolewice.

Pogoda tym razem  nie  sprzyjała nam  jak w latach  ubiegłych  więc  strażacy w te pochmurne  dni  korzystali  z atrakcji  Aquaparku i Kina w Wągrowcu – wspominają opiekunowie zagórzańskich drużyn.  Codziennie  grupa integrowała się poprzez  gry,  zabawy, dyskoteki. Wszystkim  dopisywały  dobre  humory.  Młodzież  wróciła  zadowolona  z  wypoczynku.  W  niedzielę uczestniczyliśmy czynnie we Mszy  świętej  w miejscowym kościele  parafialnym  w  miejscowości  Żoń. Na koniec pobytu odbyła się również dyskoteka i grill.

Wyjazd młodzieżówek OSP z terenu Gminy Mszana Dolna na obóz nad Jeziorem Margonińskim był  możliwy m.in.  dzięki aplikowaniu przez OSP  Lubomierz do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji reprezentowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o środki  finansowe na realizację  zadania publicznego pod  tytułem „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo – gaśniczych”.

XII Obóz szkoleniowy Młodziezowych Drużyn Pozarniczych z gm. Mszana Dolna  XII Obóz szkoleniowy Młodziezowych Drużyn Pozarniczych z gm. Mszana Dolna XII Obóz szkoleniowy Młodziezowych Drużyn Pozarniczych z gm. Mszana Dolna XII Obóz szkoleniowy Młodziezowych Drużyn Pozarniczych z gm. Mszana Dolna

źródło: UG Mszana Dolna/ dh Piotr Doll

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content