XII Zagórzańskie Spotkanie Chórów w Mszanie Dolnej

W niedzielę, parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej, stała się najbardziej rozśpiewaną parafią. Od godziny 14:30 w kościelnych murach rozpoczęło się XII Zagórzańskie Spotkanie Chórów.

W przeglądzie wystąpiło siedem chórów: Chór Parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej, Chór Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Tymbarku, Chór Gaudium ze Skomielnej Białej, Chór BelCanto z Dobrej, Chór Męski im. ks. Józefa Hajduka z Mszany Dolnej, Chór Gospel Mszana Dolna oraz Chór Gloria Dei z Poręby Wielkiej, który wykonał również oprawę mszy św. na zakończenie przeglądu. Różnorodność – bo tak można by było podsumować tegoroczne spotkanie Chórów. Każdy z występujących zaprezentował swój niepowtarzalny i indywidualny styl.

Wśród zebranych byli: Wiesław Janczyk – Poseł na Sejm RP,  Jan Puchała – Starosta Limanowski, Franciszek Dziedzina – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu oraz Marian Wójtowicz – Radny Powiatu Limanowskiego, a także Józef Kowalczyk – Burmistrz Miasta Mszana Dolna, ks. Jerzy Raźny – Proboszcz Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej oraz mieszkańcy i goście.

Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej, Miasto Mszana Dolna Miejski oraz Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej.

Oprac.na podst.: www.skomielna.info, www.mokmszana.pl

Fot.: j.w.