XIX edycja Powiatowego Konkursu Poezji ks. Jana Twardowskiego ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI…

grupa dzieci z dyplomami i nagrodami oraz kilka osób dorosłuch

15 marca 2024 r.

44 uczniów reprezentujących 27 szkół podstawowych z terenu Powiatu Limanowskiego wzięło udział w XIX edycji Powiatowego Konkursu Poezji ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą…”
Konkurs zorganizował Zespół Szkolno-Przedszkolny w Laskowej, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Laskowej oraz Szkoła Podstawowa im. Świętego Józefa w Krosnej.
Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.
Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: przewodniczący komisji Janusz Michalik, specjalista do spraw animacji kultury i teatru Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu; Katarzyna Pławecka adiunkt Katedry Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie; Paulina Ablewicz kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu – Filia w Limanowej oraz Ksiądz Andrzej Wanat Proboszcz parafii Laskowa.

W recytacje uczniów z uwagą wsłuchiwali się także zaproszeni goście: Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Dorota Stanisławczyk Radna Powiatu Limanowskiego, Piotr Stach Wójt Gminy Laskowa, Anna Gurgul Przewodniczącą Rady Gminy Laskowa, Małgorzata Lenartowicz Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie – Delegatura w Nowym Sączu oraz Anna Gołąb Kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Gminie Laskowa.

Tak duże przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów, którymi w tym roku było Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Gminy w Laskowej, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Laskowej, Bank Spółdzielczy w Limanowej – oddział w Laskowej, Krzysztof Chełmecki, Piekarnia Stryczek, Piekarnia Ewy i Piotra Pajor, Katarzyna i Paweł Pławeccy, Ks. Proboszcz Andrzej Wanat, Wojciech Gądek, Firma Tymbark i Ferma Drobiu Dariusz i Paweł Ptaszek.

Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach.
Laureatami w klasach 4-6 zostali:
I Aleksandra Sajdak Zespół Szkolno-Przedszkolny w Laskowej
II Tomasz Radzik Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej
III Nikola Papież Szkoła Podstawowa w Pisarzowej
Wyróżnienie Przemysław Woźniak Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie
Wyróżnienie Karol Mróz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Dobrej

Laureaci z klas 7-8 to:
I Kamil Rokiciński Zespół Szkolno-Przedszkolny w Laskowej
II Bartłomiej Górszczyk Szkoła Podstawowa w Pisarzowej
III Magdalena Woźniak Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ujanowicach
Wyróżnienie Maja Bogacz Szkoła Podstawowa nr 4 w Słopnicach
Wyróżnienie Józef Bogacz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Dobrej

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi, a laureaci również nagrodami rzeczowymi. Uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

info/foto: ZSP w Laskowej