XVII Zlot Szkół im. Władysława Orkana w Porębie Wielkiej

12 czerwca 2024 r.

W dniu 6 czerwca 2024 w Porębie Wielkiej odbył się XVII Zlot Szkół im. Władysława Orkana. Uczniowie szkół, których patronem jest pisarz, spotkali się przy zabytkowej willi Orkanówce. W zlocie wzięły udział:
Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana w Niedźwiedziu,
Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana w Porębie Wielkiej,
Zespół Placówek Oświatowych im. Katarzyny Smreczyńskiej w Koninie,
Szkoła Podstawowa z Wiśniowej,
Szkoła Podstawowa z Sieniawy,
Szkoła Podstawowa ze Szczyrzyca,
Szkoła Podstawowa ze Skomielnej Białej oraz
Szkoła Podstawowa z Jurkowa.
Wydarzenie było współfinansowane przez Powiat Limanowski oraz Gminę Niedźwiedź.

Podczas zlotu młodzież uczestniczyła w trzech konkurencjach konkursowych. Pierwsza polegała na stworzeniu prac plastycznych związanych z życiem i twórczością Władysława Orkana. Druga – to prezentacja działań promujących postać patrona w ciągu mijającego roku wśród społeczności swojej szkoły lub na zewnątrz. Ostatnią konkurencją zlotu była inscenizacja wybranego fragmentu dzieła pisarza.
Oprócz zmagań konkursowych uczniowie mieli okazję zawrzeć nowe znajomości przy wspólnych zabawach i grillu.

info/foto: GBiOK w Niedźwiedziu, SP w Porębie Wielkiej