Zagórzańska Msza św. odbędzie się 7 listopada

7 listopada 2021 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Gminny Zespół Pieśni i Tańca HALNY z Niedźwiedzia.

Po Mszy św., na placu przed kościołem, Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników zorganizują mini – kiermasz swoich wyrobów; świąteczną cegiełkę dorzucą Drewniane Cuda z Kasinki Małej; będą też pierniki zdobione w regionalne wzory od Małgorzaty Suder i galanteria drewniana wypalana zagórzańskimi akcentami przez Helenę Kuczaik, stroje regionalne od firmy Hafthan z Koniny oraz miody i produkty pszczele z Pasieki od Woźniaków z Koniny. Gaździny zrzeszone w Kole Gospodyń Wiejskich Gosposie z Mszany Górnej poczęstują własnoręcznie wykonanymi słodkościami, a członkowie Zespołu wystąpią z krótkim programem artystycznym.
W tym dniu będziemy mogli wszyscy otworzyć również swoje zagórzańskie serca na potrzeby innych. Datkami zbieranymi do puszek wesprzemy leczenie półtorarocznego Kosmy (link do informacji o zbiórce: https://bit.ly/308SxY5), którego dziadkowie mieszkają na terenie Zagórzańskich Dziedzin i z tym regionem są bardzo mocno związani, zaś mama chłopca tutaj się urodziła i wychowała.

Będziemy się mogli również zaopatrzyć w domowe ciastko do popołudniowej kawy.

Apelujemy do wszystkich uczestników Eucharystii o zachowanie dystansu społecznego oraz zakrycie ust i nosa wewnątrz kościoła. Przypominamy też, że w świątyni może przebywać ograniczona ilość osób.

Zachęcamy wszystkich Zagórzan biorących udział w tej Mszy św. do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Będzie to forma popularyzacji naszej kultury i tradycji.

Zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14.00 – w okresie od maja do października w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od listopada do kwietnia w kościele parafialnym w Lubomierzu.

Zapraszamy do udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content