Zakończyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Dobczyce 2025

Zakończyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Dobczyce 2025

30 czerwca 2025

W dniach 25-29 czerwca na małopolskich trasach odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. Trasa wyścigu ze startem i metą w Dobczycach przebiegała w znacznej części przez Powiat Limanowski – miejscowości Szczyrzyc i Dobra.

25 oraz 26 czerwca miała miejsce jazda indywidualna na czas, natomiast w piątek, sobotę i niedzielę 27, 28 i 29 czerwca kolarze rywalizowali ze startu wspólnego.

Tytuł Mistrza Polski wśród mężczyzn (start wspólny) wywalczył w tym roku Rafał Majka (UAE Team Emirates). Drugie miejsce zajął Paweł Bernas, a trzecie – Mateusz Gajdulewicz – obaj reprezentujący team Mazowsze Serce Polski. Wśród Pań tryumfowała Katarzyna Niewiadowa (start wspólny), a za nią na podium uplasowały się Dominika Włodarczyk oraz Agnieszka Skalniak – Sójka.

Poniżej dostępne są pełne tabele wyników Mistrzostw polski w kolarstwie Szosowym poszczególnych kategoriach:

Gratulujemy zwycięzcom, oraz zawodnikom wspaniałych startów, przygotowania i emocjonującej sportowej rywalizacji. Dziękujemy także organizatorów tego kolarskiego święta, którego ważny etap odbywał się w Powiecie Limanowskim, służbom, instytucjom i osobom zaangażowanym w bezpieczne przeprowadzenie mistrzostw, jak również licznym kibicom wspierającym kolarzy i tworzącym wyjątkową atmosferę tego wydarzenia.

Fotorelację z zawodów można obejrzeć TUTAJ

źr.: mpkolarstwo2025.pl, fot. Dariusz Krzywański

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Przejdź do treści