Zapraszamy na II Powiatowy Kiermasz Wielkanocny !

Plakat - II Powiatowy Kiermasz Wielkanocny !

Coraz bliżej Święta Wielkanocne, to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Święcenie palm, bogato zdobione koszyczki, przepyszne wypieki czy pięknie malowane pisanki, to tylko niektóre tradycje i zwyczaje. Dlatego, aby wprowadzić Was w ten przedświąteczny klimat, po raz kolejny zapraszamy na Powiatowy Kiermasz Wielkanocny.

II Powiatowy Kiermasz Wielkanocny,  odbędzie się w dwóch miejscach: w Limanowej, a także – po raz pierwszy – w Mszanie Dolnej. W Mszanie Dolnej kiermasz odbędzie się w niedzielę  3 kwietnia 2022 r. na Placu Targowym w godzinach 10.00 – 15.00, natomiast limanowska odsłona wydarzenia będzie mieć miejsce w przedświąteczny wtorek, 12 kwietnia w godzinach od 10:00 do 15:00, na płycie rynku w Limanowej.

Kiermasz, to świetna okazja do zaprezentowania bogatej tradycji i obyczajów ludowych związanych z okresem Świąt Wielkanocnych. Podczas Kiermaszu Wielkanocnego będzie można zakupić rękodzieła lokalnych artystów oraz Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu m.in. pisanki, palmy, stroiki, serwety, wyroby hafciarskie oraz inne ozdoby i dekoracje świąteczne, jak również wypieki wielkanocne.

Organizatorem kiermaszu jest Powiat Limanowski. Współorganizatorami są Miasto Limanowa, Miasto Mszana Dolna oraz Zagórzańskie Dziedziny. Patronat medialny nad impreza objęli portal limanowa.in i telewizja internetowa TV28.

Serdecznie zapraszamy!