Zapraszamy na Powiatowy Kiermasz Wielkanocny!

Wychodząc naprzeciw przedświątecznym przygotowaniom zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości odwiedzających powiat limanowski na I Powiatowy Kiermasz Wielkanocny, podczas którego można będzie zakupić wiele pięknych ozdób świątecznych, samemu wykonać stroiki i palmy, a także wygrać nagrody i dobrze się bawić całą rodziną. Kiermasz odbędzie się w sobotę 13 kwietnia, godz.  9:00 – 13:00 na limanowskim rynku.

Podczas Kiermaszu można będzie zakupić ozdoby świąteczne, wyroby hafciarskie, stroiki i palmy wielkanocne – dzieła lokalnych artystów, ale także babki, baranki i wypieki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu limanowskiego. Dla najmłodszych uczestników kiermaszu zostały przygotowane warsztaty z wykonywania palm, stroików i ozdób świątecznych oraz animacje i zabawy. Dodatkowo każda osoba, która zakupi regionalny przedmiot, wypiek czy ozdobę weźmie udział w losowaniu nagród.

Przedświąteczny Kiermasz ma być okazją do pokazania bogatej tradycji i obyczajów ludowych związanych z okresem świąt wielkanocnych. Będzie on też okazją do zakupienia tradycyjnych wyrobów, które w wyjątkowym, wielkanocnym czasie przyozdobią nasze stoły. Serdecznie zapraszamy całe rodziny – każdy znajdzie coś dla siebie!