Zapraszamy na promocję tomiku wierszy Wojciecha Kusiaka -„Ciyń Bulandy”

egzemplarze tomiku poezji ułożone w wachlarz

19 maja 2023 r. (piątek), o godz. 18:30 w siedzibie Związku Podhalan w Lubomierzu odbędzie się wieczór autorski i promocja nowego tomiku poezji Wojciecha Kusiaka „Ciyń Bulandy”, na który zapraszają Partnerzy i kreatorzy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny wraz z autorem.

Spotkaniu towarzyszyć będzie muzyka rodzinnej Kapeli Kościelnioki ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki oraz Kapeli Robcanie z Rabki – Zdroju.

Bezpośrednio po spotkaniu, ok. godz. 19:45, przy związkowej kapliczce odśpiewamy Majówkę – tradycyjne majowe nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

Wojciech Kusiak to osoba nietuzinkowa. Szerszemu gronu znany jest jako wicedyrektor Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju (Partnera Zagórzańskich Dziedzin). Jest również członkiem Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan oraz zespołu regionalnego „Robcanie”. To wielki miłośnik Gorców i górskich wypraw, literatury i historii regionu, gawędziarz, satyryk. Rabczanin, absolwent krakowskiej AWF – kierunek Turystyka i UJ – muzealnictwo. Laureat wielu konkursów literackich. Na stałe współpracuje z „Wiadomościami Rabczańskimi”, na łamach których ukazują się jego „Godki pisane gwarą” i „Patrzency ze sałasa”.
„Ciyń Bulandy” to kolejna regionalna, pisana gwarą, pozycja pióra Wojciecha Kusiaka. Wcześniej wydał „Zalubiony cas”, „Sosrembowe serce” oraz audiobooka „Godki o Rabce i okolicy”. Podczas wydarzenia w Lubomierzu będzie można nabyć najnowszy tomik jego wierszy i otrzymać autograf autora. Środki pozyskane ze sprzedaży książki zasilą fundusz stypendialny FRRR im. Jana Bednarza.
W Gorcach – o Gorcach, w pobliżu domu Tomasza Chlipały będziemy snuć opowieści o górskich wyprawach, wartościach, podążymy po śladach, które wydeptał najsłynniejszy baca gorczański… Będzie poważnie i wesoło, zaśpiewamy biesiadnie i nabożnie, ucieszymy ciało i duszę, spotkamy się, wspólnie spędzimy czas… w ciyniu Bulandy – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Zapraszamy serdecznie!

plakat promujący spotkanie z poetą

Info/foto: UG Mszana Dolna

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content