Zapraszamy w weekend

W najbliższy weekend, tj. sobotę 14.09. oraz niedzielę 15.09. odbędą się  w Gminie Dobra, Mieście Limanowa, a także Mieście Mszana Dolna wydarzenia, które szczególnie polecamy.

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza w dniu 14. września 2019r. na Księżycowe Granie na Jasieniu w Beskidzie Wyspowym. Około godziny jazdy samochodem od Krakowa spotkamy się, by spędzić razem sobotnie popołudnie i wieczór, porozmawiać, zjeść lokalne smakołyki oraz posłuchać wyjątkowej muzyki.

Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa nieco ponad godzinę. Na Jasieniu zaśpiewa Hania Wójciak, na gitarze zagra Jacek Długosz, a na skrzypcach Katarzyna Sałapa. Na wydarzenie wstęp jest wolny.

W związku z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w najbliższą sobotę 14 września odbędzie się XI Spacer Historyczny po Limanowej. Spacer rozpocznie się o godzinie 15.00 pod pomnikiem Józefa Marka przed wejściem do Starostwa, poprowadzi go Karol Wojtas.

Podczas spaceru uczestnicy dowiedzą się między innymi jak wyglądała sytuacja w Limanowej w pierwszych miesiącach okupacji, ale także dowiedzą się o zbrodniach Wehrmachtu dokonanych na Ziemi Limanowskiej we wrześniu 1939 roku. Uczestnicy zobaczą także miejsca, w których Niemcy zamordowali podczas okupacji mieszkańców miasta oraz budynki, w których stacjonowały niemieckie oddziały i niemiecka żandarmeria. Jednym z punktów na trasie będzie cmentarz parafialny, gdzie spoczywają mieszkańcy miasta ofiary II wojny światowej z lat 1939 – 1945.

plakat2

Miejski Ośrodek Kultury oraz Chór Gospel w Mszanie Dolnej organizują warsztaty Gospel, na które zapraszają chętnych w dniach 14-15. września br. Warsztaty odbędą się w sobotę w godz. 10.00 – 19.00 z przerwą na obiad, a także w niedzielę  od godz. 9.00. Zakończą się koncertem finałowym w niedzielę o godz. 16.00. Wystąpią podczas tego koncertu: Chór Gospel w Mszanie Dolnej, Chór Belcanto z Dobrej, Chór Gaudium ze Skomielnej Białej oraz uczestnicy warsztatów.

plakat3

Źródło: www.miasto.limanowa.pl, www.mokmszana.pl