Zaproszenie do udziału w tegorocznej edycji „Przedwiośnia Małych Form Teatralnych” w Limanowej

22 luty 2024 r.

Limanowski Dom Kultury zaprasza wszystkich wielbicieli teatru na „Przedwiośnie Małych Form Teatralnych”. Coroczne spotkania z teatrem cieszą się rosnącą popularnością, dostarczając widzom cały wachlarz emocji od śmiechu po refleksję. „Przedwiośnie Małych Form Teatralnych” to wyjątkowe wydarzenie kulturalne w Limanowej,podczas którego teatry z całej Polski prezentują swój dorobek artystyczny w postaci spektakli czy monodramów.

W tym roku „Przedwiośnie Małych Form Teatralnych” odbędzie się w dniach 14 i 15 marca. Wszystkie spektakle odbędą się w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

Podczas „Przedwiośnia Małych Form Teatralnych” publiczność będzie miała okazję obejrzeć następujące spektakle:

  • „Instrukcja zrywania” – 14 marca 2024 (środa), Godzina 18:00,
    Wstęp 70 zł
    Teatr Żelazny – Katowice

„Kiedy ona wreszcie mnie sama rzuci?!

Za szybka decyzja o wspólnym zamieszkaniu? O tak, Paul zna ten ból!
Tylko co teraz?! Gdyby miał ten szczególny pierwiastek zwany odwagą mógłby powiedzieć jej prawdę ale… nie ma! Nie ma za grosz odwagi więc wymyśli absurdalnie zabawną intrygę, by to ona go rzuciła!

Jak zniechęcić do siebie narzeczoną?
– Wprowadź do mieszkania swojego kolegę
– Rób wszędzie bałagan
– Psuj rzeczy
– Awanturuj się
– Nie myj się
– Bądź zmierzły, wredny, opryskliwy

Czy jej miłość to wytrzyma? Gdyby więc doprowadzać ją do szału codziennie za pomocą nowego, uciążliwego, bałaganiarskiego i leniwego współlokatora w udawanej żałobie po matce.

Plan idealny! Pod warunkiem, że współlokator istotnie będzie utrapieniem, a nie bezinwazyjnym miłym gościem w domu… Jakże nieprzewidywalna to będzie przygoda dla całej trójki bohaterów!”

Czas trwania – 1,5 h
ObsadaWeronika Wronka, Dawid Kobiela, Kornel Sadowski
Reżyseria Piotr Wiśniewski
Scenografia Piotr Wiśniewski
Muzyka Iga Eckert
Autor Clément Michel
Przekład Irma Helt

Spektakl dla widzów dorosłych.

  • „Shirley Valentine” – 15 marca 2024 (Czwartek), godzina 18:00,
    Wstęp 70 zł
    Teatr Scena Poczekalnia – Łódź

„Fantastyczny komediodramat autorstwa brytyjskiego dramaturga Willy’ego Russela, w reżyserii Roberta Czechowskiego, to sztuka o Kobietach i dla Kobiet… ale nie tylko… To spektakl, który rozbawi, wzruszy i zainspiruje. Zamiast mówić – „mam czterdzieści dwa lata”, lepiej któregoś dnia krzyknąć – „mam dopiero czterdzieści dwa lata — jakie to cudowne!!!”.

Shirley Valentine chciała zostać stewardessą, poznawać nowych ludzi, zwiedzać obce kraje… Jednak od lat wiedzie życie przykładnej żony – kury domowej. Wspomina młodość przygotowując obiad, popijając wino i przemawiając do… kuchennej ściany. Znudzona wyznaje: „Wiesz, co ja sobie całe życie mówiłam? Dzieci dorosną, to ja sobie stąd pójdę. Dzieci dorosły, a ja, co? Nie mam gdzie pójść! A poza tym to wiesz, co ludzie mówią? „Po czterdziestce to tak, jakby już wszystko było i nic już człowieka dobrego nie czeka. Tylko, że u mnie to poszło jakoś szybciej! Ja to się tak czułam jak miałam dwadzieścia pięć lat.” Shirley brakuje odwagi, by zacząć realizować swoje daw-ne marzenia. Aż pewnego dnia… decyduje się na szaleństwo. Mając powyżej uszu małżeńskich po-winności, postanawia zacząć wszystko od nowa…

„Shirley Valentine” to spektakl terapeutyczny zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Doskonały na poprawę nastroju. Mimo gorzkiej prawdy o życiu…, nie sposób przestać się wzruszać i śmiać równocześnie…”

Czas trwania – 90 minut
Obsada: Shirley Valentine – Izabela Noszczyk
Reżyseria – Robert Czechowski
Opracowanie muzyczne – Damian Neogenn – Lindner
Scenografia– Sebastian Nowicki
Producent– Fundacja Teatru Scena Poczekalnia

Spektakl dla widzów dorosłych.

Zakupu biletów można dokonać w kasie Kina Klaps w godzinach pracy kina 18/ 261 04 87 ; 18/ 337 16 03, w biletomacie lub za pośrednictwem poniższych linków:

„Instrukcja zrywania” https://bilety.ldk.limanowa.pl/wydarzenie/?id=102432
„Shirley Valentine”https://bilety.ldk.limanowa.pl/wydarzenie/?id=102433

 

źr. LDK Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content