Zaproszenie na Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego na górze Paproć

26 czerwca 2024 r.

W  nadchodząca niedzielę 30 czerwca 2024 r. na górze Paproć (645 m n.p.m.) odbędzie się uroczyste Otwarcie Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej. Partnerem wydarzenia jest Powiat Limanowski. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Powiatu Limanowskiego.

Impreza rozpocznie od Mszą św. o godzinie 15: 00, w oprawie muzycznej orkiestry działającej przy parafii w Łososinie Górnej. Po Eucharystii letni sezon turystyczny otworzą władze Gminy Limanowa oraz Powiatu Limanowskiego. Na uczestników czeka wiele atrakcji. Już po raz drugi wydarzenie połączone jest z konkursem pn. „Bitwa Regionów”, którego przedmiotem jest wykonanie pracy konkursowej, polegającej na przygotowaniu tradycyjnej potrawy regionalnej z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego (z wyłączeniem deserów) charakterystycznej dla regionu działania koła gospodyń wiejskich. Głównym organizatorem konkursu jest  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Konkurs rozpocznie się o godzinie 16.00 zaraz po zakończeniu Mszy Świętej i odbywać się będzie równolegle z pozostałymi atrakcjami. W tegorocznej edycji weźmie udział 9 Kół Gospodyń z terenu Powiatu Limanowskiego i Bocheńskiego:

– Koło Gospodyń Wiejskich z Rajbrotu (bocheński)

– Koło Gospodyń Wiejskich Łętowe (limanowski)

– Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych –Trzciana (bocheński)

– Koło Gospodyń Wiejskich Stradomianki pod Borkiem (bocheński)

– KGW Tymbark (limanowski)

– Koło Gospodyń Wiejskich w Łososinie Górnej (limanowski)

– Koło Gospodyń Wiejskich Podłopień (limanowski)

– Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Dar sercaz Łąkty Dolnej (bocheński)

– Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Olszówka (limanowski)

W ramach imprezy odbędą się również wydarzenia oraz prezentacje artystyczne i kulturalne. Jako pierwsi na scenie wystąpią członkowie Klubu Sportowego Karate Kyokushin Stara Wieś Męcina. Następnie na scenie zaprezentuje się Janek Sobuś.

Od 17.15 zaplanowany jest program animacji dla najmłodszych uczestników, nie zabraknie także konkursów z nagrodami. O godz. 18.00 krótki program artystyczny zaprezentują Warsztaty Artystyczne Czerwone Korale z Pisarzowej. Po nich sceną zawładnie zespół The Radiants.

Na tych, którzy wezmą udział w loterii i wrzucą swój szczęśliwy los czekać będą cenne nagrody, których losowanie zaplanowane jest o godz. 20.00

O godz. 20.30, na zakończenie programu, dla wszystkich spragnionych dobrej zabawy, wystąpi zespół muzyczny Kapela ZBYRNI.

W trakcie imprezy najmłodsi uczestnicy bezpłatnie będą mogli skorzystać m.in.  z dmuchańców, zabaw z animatorami, przejażdżek konnych oraz ścianki wspinaczkowej przygotowanej przez ratowników limanowskiej sekcji GOPR.

Zmotoryzowani uczestnicy wydarzenia proszeni są o stosowanie się do następującej organizacji ruchu: wyjazd na górę Paproć – od strony Zamieścia /Przylaski/, a zjazd w kierunku Łososiny Górnej.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz gości i turystów wypoczywających w naszym regionie do wspólnej inauguracji letniego sezonu turystycznego.

źr.: UG Limanowa