Zaproszenie na XI Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”

20 czerwca 2024 r.

W sobotę 22 czerwca 2024 r. w Parku im. Małachowskich w Dobrej odbędzie się inauguracja XI Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00 , a jednym z partnerów jest Powiat Limanowski.

Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki” ma na celu zaprezentowanie turystom oraz mieszkańcom Gminy i Beskidu Wyspowego tradycji, muzyki, tańca, folkloru, a także wyrobów i produktów regionalnych oraz sztuki regionalnej grup etnicznych zamieszkujących Beskid Wyspowy – Białych Górali, Lachów, Kliszczaków, Podhalan, Zagórzan i Krakowiaków.

W ramach festiwalu wystąpią:

• Dziecięcy Zespół Regionalny Gminy Dobra,
  • Dziecięcy Zespół Spod Ćwilina,
  • Zespół Regionalny Szczyrzycanie (gościnnie)
  • dzieci z Dobrzańskiego Ogniska Muzycznego,
  • Mateusz Dudzik,
  • Zespół Sweet Silance

Dodatkowo w planie festiwalu degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Przenoszy. Na zakończenie wieczoru zaplanowana jest zabawa taneczna z zespołem muzycznym „WOKAL”.

Podczas wydarzenia zostanie również rozstrzygnięty konkurs na potrawę i produkt regionalny, którego celem jest wydobycie lokalnej tradycji kulinarnej naszego regionu.

źr.:UG Dobra