Zaproszenie na Zagórzańską Mszę Świętą

1 sierpnia 2021 br. o godz. 14.00 w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej,  zostanie odprawiona kolejna Zagórzańska Msza św. O oprawę muzyczną Liturgii zadba Orkiestra Dęta Echo Gór z Kasinki Małej. Zagórzańskie Msze św.  odprawiane cyklicznie, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14.00 – w okresie od maja do października w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od listopada do kwietnia w kościele parafialnym w Lubomierzu.

Po Mszy św., na placu przed kościołem odbędzie się również mini – kiermasz zorganizowany przez Stowarzyszenie Rękodzielników Zagórzańscy Pasjonaci; będą m.in.  pierniki zdobione w regionalne wzory oraz galanteria drewniana wypalana zagórzańskimi akcentami. Ponadto Koło Gospodyń Wiejskich Gosposie z Mszany Górnej przygotuje dla uczestników i gości poczęstunek z własnoręcznie wykonanymi słodkościami, a członkowie Orkiestry „Echo Gór” zaprezentują krótki program artystyczny.

Organizatorzy kierują apel do wszystkich uczestników Eucharystii o zachowanie dystansu społecznego oraz zakrycie ust i nosa wewnątrz kościoła. Przypominamy też, że w świątyni może przebywać ograniczona ilość osób, a także zachęcają wszystkich Zagórzan biorących udział w tej Mszy św. do ubrania się w strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia.

źr.:UG Mszana Dolna