Zarząd Powiatu Limanowskiego z wsparciem dla strażaków – ratowników PPSP oraz OSP

Zarząd Powiatu Limanowskiego z wsparciem dla strażaków – ratowników PPSP oraz OSP

Powiat Limanowski prowadzi ścisłą współpracę z  Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej w zakresie bezpieczeństwa publicznego. Mając na uwadze utrzymanie wysokich standardów wyszkolenia oraz sprawności fizycznej funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów z  Ochotniczych Straży Pożarnych, Zarząd Powiatu Limanowskiego wprowadził  możliwość skorzystania w 2022 roku z ulgowych cen zakupu wybranych biletów na Pływalni Limanowskiej. Dzięki temu, podczas zajęć praktycznych strażacy ratownicy z powiatu limanowskiego mogą regularnie i skutecznie doskonalić swoje umiejętności i weryfikować procedury ratownicze podczas działań związanych z ratownictwem wodnym. Kształtowanie nawyków, postaw właściwego zachowania i użytkowania sprzętu ratowniczego jest kluczowe podczas realizacji działań ratowniczych.

Warto przypomnieć, iż Zarząd Powiatu Limanowskiego aktywnie włącza się we wszelkie formy oddziaływania na bezpieczeństwo powszechne min. poprzez realizację wieloletniego projektu pn.: „Bezpieczny Powiat Limanowski”. Takie działania mają na celu utrzymać na wysokim poziomie standardy bezpieczeństwa w regionie. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki bardzo dobrej współpracy z jednostkami PSP oraz OSP działającymi na terenie powiatu.

Komenda Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Limanowej podkreśla również, iż szkolenie strażaków ratowników, stanowi podstawowy filar przygotowania do realizacji działań ratowniczo-gaśniczych, a także  jest jednym z ważniejszych elementów zapewnienia optymalnego poziomu funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego na terenie powiatu limanowskiego.

 

źr./fot.:  KP PSP Limanowa

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content